Wpis z mikrobloga

Mój młodszy brat jest chory na zanik mięśni, niestety jego choroba cały czas postępuje i w tej chwili porusza się na wózku inwalidzkim. Jest w 3 klasie gimnazjum i ma nauczanie domowe. Jest bardzo pilnym uczniem, inteligentny itp. Ma średnią 5.0, jego wychowawczyni kilka dni temu oznajmiła mu że będzie prymusem, że dostanie nagrodę itp. Przed chwilą do mnie dzwoni, strasznie smutny i wkurzony bo mówi że była dziś u niego wychowawczyni i powiedziała mu, że nie będzie jednak prymusem bo.... ma za mało punktów. Wiecie jakich punktów? Np. za zbieranie nakrętek od butelek, za konkursy i występy. Nosz kurr... Jak on ma nazbierać sobie tych punktów jak jest przykuty do wózka i już nawet ledwo rękami rusza? Dawno nie byłam taka wkurzona. Uczył się cały rok, jest najlepszy w klasie i odebrali mu to, z czego najbardziej był dumny.
Ps. W tamtym roku też miał wysoką średnią, i wiecie co dostał od szkoły? Piłkę. Chyba zapomnieli, że sobie nią niestety nie pogra...
#gimabaza #nauczyciele #glupota
  • 78
Np. za zbieranie nakrętek od butelek, za konkursy i występy. Nosz kurr... Jak on ma nazbierać sobie tych punktów jak jest przykuty do wózka i już nawet ledwo rękami rusza?


@tomahawkk: Zbieranie nakrętek nie wymaga niczego poza zangażowaniem do tego rodziny. Konkursy są również na wiedzę, więc jeśli jest dobry to mógł się zgłaszać. Bycie prymusem to bycie najlepszym we wszystkim, a nie tylko w nauce. On z tego co piszesz
ulgowo? chyba żartujesz, ulgowo byłoby jeżeli dostałby nagrodę mimo tego, że nie ma najlepszej średniej ale jeździ na wózku.


@trapped: Ale teraz chcecie by dostał nagrodę dla prymusa mimo tego, że nie spełnił wszystkich warunków (liczba punktów) , ale jeździ na wózku, czyż nie?

jest prymusem na tyle, na ile może.


Nagroda jest dla najlepszych na tle ogółu.
@kiszczak: nie, spełnił wszystkie wymagania, które mógł spełnić. nie był w stanie pisać konkursów, bo nie jest w stanie utrzymać długopisu. Wątpię żeby ze swoją chorobą mógł brać udział w występach. Wydaje mi się, że w tym przypadku nie byłoby to ulgowe traktowanie, ale dostosowanie wymagań do jego sytuacji. Jest najlepszy na tle ogółu bo ma najlepszą średnia
nie, spełnił wszystkie wymagania, które mógł spełnić


@trapped: Czy wymagania są takie same dla wszystkich czy są inne zasady dla niepełnosprawnych? Jesli takie same dla wszystkich Twój argument jest inwalidą( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest najlepszy na tle ogółu bo ma najlepszą średnia


Więc jest najlepszy w nauce. Do bycia prymusem potrzeba więcej (zdobycie tych punktów). Jesli więc to nie Twój brat nagrodę dostanie oznacza to, że na
@kiszczak: fajnie, że poruszyłeś temat dyskryminacji, bo sytuacja tego chłopaka jest idealnym jej przykładem. Odbiera mu się możliwość zostania prymusem, narzucając wymagania, których nie jest w stanie spełnić z powodu niepełnosprawności. jeżeli w szkole są osoby zdrowe i niepełnosprawne, to szkoła powinna tak kształtować wymagania, żeby nagrodę można było dostać niezależnie od pełnosprawności, jeżeli dołoży się starań. wymóg ocen jest takim wymogiem, wymóg udziału w występach i zbierania korków, nie jest.
@tomahawkk: Szlag mnie trafia, jak czytam niektóre komentarze. Nie widzę w Twoim wpisie żadnego domagania się o litość czy nagrodę za niepełnosprawność. Wielcy cyber-znawcy życia nigdy nie doświadczyli podobnych sytuacji - czego oczywiście im nie życzymy - ale #!$%@?.. więcej empatii albo przynajmniej powstrzymajcie się od zbędnych dygresji.

Mam nadzieję, że zawalczysz w imieniu brata, bo zdecydowanie na to zasługuje! Jak coś, to służę pomocą. :)