Wpis z mikrobloga

Mój młodszy brat jest chory na zanik mięśni, niestety jego choroba cały czas postępuje i w tej chwili porusza się na wózku inwalidzkim. Jest w 3 klasie gimnazjum i ma nauczanie domowe. Jest bardzo pilnym uczniem, inteligentny itp. Ma średnią 5.0, jego wychowawczyni kilka dni temu oznajmiła mu że będzie prymusem, że dostanie nagrodę itp. Przed chwilą do mnie dzwoni, strasznie smutny i wkurzony bo mówi że była dziś u niego wychowawczyni i powiedziała mu, że nie będzie jednak prymusem bo.... ma za mało punktów. Wiecie jakich punktów? Np. za zbieranie nakrętek od butelek, za konkursy i występy. Nosz kurr... Jak on ma nazbierać sobie tych punktów jak jest przykuty do wózka i już nawet ledwo rękami rusza? Dawno nie byłam taka wkurzona. Uczył się cały rok, jest najlepszy w klasie i odebrali mu to, z czego najbardziej był dumny.
Ps. W tamtym roku też miał wysoką średnią, i wiecie co dostał od szkoły? Piłkę. Chyba zapomnieli, że sobie nią niestety nie pogra...
#gimabaza #nauczyciele #glupota
  • 78
  • Odpowiedz
@tomahawkk: Bo te dodatkowe punkty, razem z oceną z religii i z WFu to jest cancer który nigdy w życiu nie powinien mieć najmniejszego wpływu na średnią w szkole.
  • Odpowiedz
@kiszczak: W szafie była Jofridd raz chyba się wcześniej zmyła czy gdzieś poszła i nikt nie wiedział gdzie (już nie pamiętam czy później wróciła) ;D To może miałeś być a nie wpadłeś. To w takim razie coś pokręciłam.
Ale nick zapamiętałam a rzadko mi się to zdarza ( )
  • Odpowiedz
Piękne dzieciństwo pełne marzeń i ambicji... Nie nie, to za proste, zniszczmy w dzieciach nadzieję, będzie fajniej
  • Odpowiedz
@kiszczak: Nie. Zapamiętałam jako "jak podpadnie też na żywo to zamiast imprezy będzie wielka kłótnia". :D
Zapamiętuję tylko ludzi na których muszę uważać imion koleżanek często nie pamiętam nawet po kilku miesiącach znajomości.
  • Odpowiedz
@tomahawkk: 5.0 to nic wyjątkowego, sam kiedyś miałem z 5.1 bez dawania #!$%@? o oceny xD
also nie wiem jak teraz, ale żeby być tym najlepszym to oprócz wyników w nauce trzeba mieć zachowanie najlepsze jakie jest to oznacza #!$%@? szajzu albo zawody sportowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
Faworyzowanie twojego brata tylko dlatego, że jest niepełnosprawny było by niesprawiedliwe wobec innych
  • Odpowiedz
@tomahawkk: szkoda słów na takie zachowanie, jak chcesz i myślisz, że brat się ucieszy to wyślę mu książkę Nicka Vujicica bo siedzi u mnie i się kurzy, prześlij mi tylko adres na pw!
  • Odpowiedz
@tomahawkk: z mojego doświadczenia - przykładanie wagi do nagród za spełnianie arbitralnych wymagań ustalanych przez ćwierćinteligentów jest okropnie niewychowawcze. i dla tych którzy dostają te nagrody i dla tych którzy ich nie dostają. najlepsze co możesz zrobić dla brata to nie robienie imby w szkole i wymuszanie zmiany kryteriów czy cokolwiek tego rodzaju, tylko wytłumaczenie mu jak niewielkie ma to znaczenie. a jeśli chcesz mu dać książkę na koniec roku
  • Odpowiedz
Spytajmy Korwina, co sądzi o tej sytuacji.

A tak na poważnie to po przeczytaniu fragmentu o piłce jako nagrodzie przyszło mi na myśl, że ten wpis to ponura pasta.
  • Odpowiedz
@tomahawkk: No co za #!$%@? dyrektor i rada w dupę ich #!$%@? mać pedagogiczna. Daj namiary, to im wyśle tyle zakrętek, że będą musieli etat stworzyć żeby ktoś to sprzątał. Będę dopisywał że to od niego.
A tą akcje z piłką to do teleexpresu najlepiej, albo sprawa dla reportera. Przecież to jest kopalnia beki
  • Odpowiedz