Wpis z mikrobloga

Mój młodszy brat jest chory na zanik mięśni, niestety jego choroba cały czas postępuje i w tej chwili porusza się na wózku inwalidzkim. Jest w 3 klasie gimnazjum i ma nauczanie domowe. Jest bardzo pilnym uczniem, inteligentny itp. Ma średnią 5.0, jego wychowawczyni kilka dni temu oznajmiła mu że będzie prymusem, że dostanie nagrodę itp. Przed chwilą do mnie dzwoni, strasznie smutny i wkurzony bo mówi że była dziś u niego wychowawczyni i powiedziała mu, że nie będzie jednak prymusem bo.... ma za mało punktów. Wiecie jakich punktów? Np. za zbieranie nakrętek od butelek, za konkursy i występy. Nosz kurr... Jak on ma nazbierać sobie tych punktów jak jest przykuty do wózka i już nawet ledwo rękami rusza? Dawno nie byłam taka wkurzona. Uczył się cały rok, jest najlepszy w klasie i odebrali mu to, z czego najbardziej był dumny.
Ps. W tamtym roku też miał wysoką średnią, i wiecie co dostał od szkoły? Piłkę. Chyba zapomnieli, że sobie nią niestety nie pogra...
#gimabaza #nauczyciele #glupota
  • 78
  • Odpowiedz
@tomahawkk tez nie dostałem kiedyś w szkole nagrody mimo, że byłem najlepszy, było mi smutno przez 15 minut i przeszło, nic mu się nie stanie

  • Odpowiedz
@tomahawkk: No sorry, jeśli do nagrody wliczane są też punkty to nie możecie mieć do nikogo pretensji. Life is burtal i tyle, może zawsze zmienić szkołę lub wy możecie zmienić zasady jakie panują w szkole.
  • Odpowiedz
@tomahawkk: Przypomniało mi się W liceum mieliśmy kumpla co też był chory na zanik mięśni. I pewnego razu wchodzi wicedyrektorka, #!$%@? jakich mało. Nie mieliśmy z nią zajęć ale ja po pierwszym rroku zmieniłem klasę i widziałem co to za jedna. No i ona wchodzi do klasy. Mączyński, gdzie jest? Tu proszę Pani. Gdzie pokaż się!? tutaj ooo. Może byś wstał jak do ciebie mówię!!, podeszła do niego i badum
  • Odpowiedz
@tomahawkk: Trzymam kciuki za to, że technologia na tyle szybko się rozwinie by mógł normalnie funkcjonować. Co do samych tego typu konkursów. To jest dobry przykład wykorzystywania uczniów do własnych celów. Byle pierdółka nie powinna decydować o tym, czy ktoś powinien dostać nagrodę lub nie. Skoro jest prymusem to powinien dostać za osiągnięcia w nauce. Aleś mnie poddenerowała tym wpisem, dzięki bardzo. Kocham ten kraj.
  • Odpowiedz
@tomahawkk: Rzeczywiście irytująca sytuacja, ale z drugiej strony - trudno zmieniać wymagania pod jedną osobę. Trzeba się liczyć z tym, że będąc niepełnosprawnym pewnych rzeczy się nie osiągnie. A przy tym nauczanie indywidualne też jest dużym ułatwieniem w zdobywaniu ocen, to jest zupełnie inna jakość edukacji - co stwierdzam z autopsji - choć nie mam bladego pojęcia, jak się łączy z niepełnosprawnością. Co do piłki - kretynizm, bo na pewno
  • Odpowiedz
@tomahawkk:
lewacka logika.
w ameryga, zeby byc najlepszym uczniem musisz miec dobre wyniki w sporcie. nawet bedac srednim w nauce, a w sporcie bardzo dobrym to cie przyjma na najlepsze uniwerki. Kaleka niestety nie zostanie prymusem nigdy w ameryga.
  • Odpowiedz