Wpis z mikrobloga

Czołem #mikrokoksy, co słychać? Dzisiaj zapytam Was o staż jaki macie nie tyle na siłowni co ogólnie swojej 'aktywności'. Niektórzy potrafią wytrenować wspaniałą formę (i efektowną sylwetkę) nie wychodząc nawet z domu (pozdrawiamy bordowych!). Drugie pytanie to jaki macie cel na ten rok lub nadchodzące lato? Wiadomo, że 'sezonowców' nie brakuje ale każdy ma jednak jakiś cel do którego aktualnie dąży i o to właśnie pytam.

1) Jaki macie staż 'aktywności'?

2) Jaki macie aktualny cel do którego dążycie?

Pozwoliłem sobie w profilu wpisać następujące osoby biorąc pod uwagę ich aktywność w temacie i dotychczasowe wpisy: @zepsutyzachod @lanza @swierzaq @bialaowca. Nie jestem żadnym specjalistą ale piszę o tym z tego powodu, że jak komuś to przeszkadza to będę usuwać ale po prostu w ten sposób sobie 'notuję' kogo mogę wołać w danym temacie (a i może innym się przyda w miarę jak lista będzie rosnąć). :P #fitness #zdrowie #silownia #trening

EDIT:

Pomyślałem też, że może stworzymy sobie jakiś kanał związany z dietetyką, treningami i pokrewnymi? Chodzi tylko o to, żeby 'filtrować' bullshit od faktycznie konkretnych i zweryfikowanych informacji. Mógłby w ten sposób powstać taki ala 'niezbędnik' lub po prostu kącik "grupy trzymającej sztangę". :P Mógłbym stworzyć ale nie chcę tego robić sam ani na siłę...
  • 52
  • Odpowiedz
@bialaowca: no normalnie :) oblicz jaki % z ogólnie dostarczanych kcal dają ci węglowodany , zakładając oczywiście, że 1g ww = 4 kcal ;) a dlaczego o to pytam? bo jak przeczytałem, wydaje się że jesteś na diecie ~CKD. Z tym trzeba uważać i zabezpieczać się przed chociażby nadmiernym zakwaszeniem organizmu
  • Odpowiedz
@przem1771: Tak trzymać. :)

@bgonzo: Jakby liczyć z przerwami to samej siłowni może by wyszły ze 2-3 lata. Sporo też trenowałem w domu stąd moje linkowanie do treningów domatora czy polecanie ćwiczeń na drążku. Ja akurat należę do tej grupy osób, która problemów z wagą nigdy nie miały a wręcz przeciwnie, byłem za chudy. Zawsze byłem aktywny (piłka nożna jako dzieciak, potem BMX, narty, snowobard, w 2011 roku
  • Odpowiedz
@bialaowca: co do tłuszczu to niepotrzebnie go ograniczasz, do niektórych przemian chemicznych jest ci potrzebny, do przyswajania niektórych witamin etc pozatym tłuszcz nie powoduje że tyłek rośnie ;P nalezy tylko uważać by nie łączyć notorycznie nasyconych kw tł z ww prostymi. moja dieta to głównie tłuszcze i białko i 20% cukru z owoców, i jakoś redukuję się ;) sorry, prowadzę krucjatę z mitami nt tłuszczu, prowadzę klub "antywęglowodanowy" heh ;)
  • Odpowiedz
@dptd: Mój staż aktywności zaczął się z nowym rokiem, kiedy to zdecydowałem się na #hundredpushups. Startowałem z poziomu 25 pompek w teście i dobiłem do 70 w ciągu miesiąca. Poprawiła mi się nieco sylwetka i wyrobiłem sobie systematyczność treningów. W lutym trafiła mi się okazja taniej siłowni u sąsiada. Typowa piwniczanka, ale ma tyle sprzętu, że wszystko da się zrobić. Samą siłownią 'zajmuję się' od początku lutego,
  • Odpowiedz
@severian: Dzięki za obszerną wypowiedź! Mimo stosunkowo niewielkiego stażu 'czuć moc' w Twoim nastawieniu i tak trzymaj... powodzenia z bieganiem, polecam! (pomoże Ci zredukować ewentualny tłuszcz i odsłonić mięśnie co się przyda przy Twoim wyrobieniu brzucha o czym zapewne bardzo dobrze wiesz :))
  • Odpowiedz
@dptd: staż to jakieś prawie 2 lata treningu

wcześniej słabo mi szło z dokładaniem ciężaru (siłownia na strychu, ograniczenie 100kg), ale w miarę niezłej sylwetki się dorobiłem (robiłem FBW)

teraz zapisałem się na siłownię, pracuję nad siłą, wróciłem do podstawowych treningów (lekko zmodyfikowane
  • Odpowiedz
@severian: Miło mi to 'czytać', dzięki i jak już grupa powstanie to oczywiście zapraszamy. :) @WlasciwosciBetonu: Dość konkretne te liczby ale w tym przypadku wzrost i waga mają dość spore znaczenie, więc jak to nie jest tajemnica to się podziel. Przykładowo dla mnie 90kg w BP to wciąż odległa perspektywa. :) Dzięki za share!
  • Odpowiedz