Wpis z mikrobloga

Czołem #mikrokoksy, co słychać? Dzisiaj zapytam Was o staż jaki macie nie tyle na siłowni co ogólnie swojej 'aktywności'. Niektórzy potrafią wytrenować wspaniałą formę (i efektowną sylwetkę) nie wychodząc nawet z domu (pozdrawiamy bordowych!). Drugie pytanie to jaki macie cel na ten rok lub nadchodzące lato? Wiadomo, że 'sezonowców' nie brakuje ale każdy ma jednak jakiś cel do którego aktualnie dąży i o to właśnie pytam.

1) Jaki macie staż 'aktywności'?

2) Jaki macie aktualny cel do którego dążycie?

Pozwoliłem sobie w profilu wpisać następujące osoby biorąc pod uwagę ich aktywność w temacie i dotychczasowe wpisy: @zepsutyzachod @lanza @swierzaq @bialaowca. Nie jestem żadnym specjalistą ale piszę o tym z tego powodu, że jak komuś to przeszkadza to będę usuwać ale po prostu w ten sposób sobie 'notuję' kogo mogę wołać w danym temacie (a i może innym się przyda w miarę jak lista będzie rosnąć). :P #fitness #zdrowie #silownia #trening

EDIT:

Pomyślałem też, że może stworzymy sobie jakiś kanał związany z dietetyką, treningami i pokrewnymi? Chodzi tylko o to, żeby 'filtrować' bullshit od faktycznie konkretnych i zweryfikowanych informacji. Mógłby w ten sposób powstać taki ala 'niezbędnik' lub po prostu kącik "grupy trzymającej sztangę". :P Mógłbym stworzyć ale nie chcę tego robić sam ani na siłę...
  • 52
@fenis: Wiadomo, że treningi się cały czas zmienia bo organizm się przyzwyczaja i nie reaguje tak samo na te same bodźce. Mimo wszystko jesteś w stanie zarysować czy ćwiczysz pod maksymalną masę i siłę ('puchniesz') czy też może bardziej w stronę fitnessu (zgrabna, uniwersalna sylwetka) itd. O takie rzeczy bardziej pytałem (pewnie też jest sporo osób, które ćwiczą w celu zrzucenia wagi). No ale niech Ci będzie. :P

@swierzaq: I
@dptd: jestem za jak najbardziej. Mój staż jest krótki, bo 2 miesiąc. Trening średnio 2-3 razy w tygodniu na siłowni plus jak mam czas i siły to jeszcze w domu ćwiczenia na bazie planku i brzuszki. Cel - poprawa kondycji plus wymodelowanie ciała. Do tego dochodzi zdroww odżywianie, czyli 5-6 posiłków dziennie o regularnych porach, wliczajac w to oczywiście przekąski, ale licze to jako posiłek. Dietka oparta na produktach niskotłuszczowych z
1. W #licbaza kickboxing i siłownia. Potem długo długo nic (jakieś sezonowe zaskoki jedynie) i teraz z 2-3 lata regularnie siłownia. Z tematyką jednak zawsze na bieżąco. Biegam od roku po 5-15km w tygodniu, pływam raz w tygodniu. Od roku też trzymam dietę, a właściwie zmieniłem tryb życia. Ogólnie odczuwam teraz zalety mieszkania na zielonej wyspie Tuska i nie pracuję, więc znacznie więcej czasu poświęcam na różne aktywności (Multisport FTW);

2. Aktualnie
@bialaowca: Widziałem Twój wpis z ćwiczeniem core na bazie planku. Nie wiem czy znasz ale Scooby prezentuje fajne, kompleksowe ćwiczenie (a raczej kilka) na 'core', które również zawiera to ćwiczenie, które aktualnie wykonujesz. Tutaj link: http://www.youtube.com/watch?v=oOvo2PDmL0E&t=65 Osobiście aktualnie je wykonuję aby wzmocnić swój 'core' i szczerze polecam. Dzięki za feedback w sprawie kanału - pytanie tylko o jego rodzaj teraz, zamknięty? Bo jak będzie otwarty to niczym się nie będzie różnić
@dptd: staż krótki, 3 miesiące, z czego na początku rozbiegówka 2 razy w tyg, później 3 razy w tyg. cel to kolejny kilogram, o każdy walczę. motywacją są widoczne zmiany w sylwetce, podejsciu do życia, samopoczuciu. I w końcu znalazłem coś na kształt hobby, bo wkręciłem się niezle. dieta i dyrastyczne ograniczenie alkoholu. 2 posiłki dziennie i 3 grube imprezy w tyg zmieniłem kolejno na 5-6 posiłków i 1 impreze w
@bialaowca: jaki masz procentowy udział energii z węglowodanów w diecie?

@dptd: dokładnie, taki cel długoterminowy to okładka MensHealth heheh a poważnie to chodzi mi o tą, jak nazwałeś uniwersalność. O korzystanie z ciała w sposób jak najb zbliżony do natury/rzeczywistości. Ostatnio zacząłem się wkręcać w crossfit, niezła zajezdnia. Niepotrzebnie jedynie taka długa zima, już by chciał człowiek po bieganku jakieś drabinki porobić, albo trxa