Wpis z mikrobloga

  • 269
Obserwuję u siebie słabnącą tolerancję na ludzką głupotę, ignorancję i hipokryzję. Nie chcę zmieniać świata, chcę móc głośno mówić, co myślę.

Przykład: rosnąca moda na wegetarianizm i weganizm. Ok, są przesłanki zdrowotne. Ale lamenty nad cielakiem w zagrodzie* (ojej, bez mamusi, uszki przekłute, serce się kraje) to już inba nie do przyjęcia.

Polecam wizytę w najbliższym domu dziecka albo przytułku dla samotnych matek i spożytkowanie energii zamiast na populistyczne lamenty, to na pomoc bliźnim. Bulwy.

*Nie mówię tu o katowanych zwierzętach.

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #wegetarianizm #vege #vegan #niewiemjaktootagowac
  • 137
  • Odpowiedz
@MyshaM: od razu hejt na wegan. a gdzie tolerancja? co się dziwić, że jest rasizm i ksenofobia jak nawet nie można być wegetarianinem lub weganinem żeby się nie narazić na hejt, a prezydent elekt Duda twierdzi, że nie zatrudnił by w swojej kancelarii homoseksualisty bo by po niej biegał nago.
  • Odpowiedz
że zabijanie zwierząt pomaga głodującym dzieciom?


@MyshaM: Pomaga. My jemy mięso, a oni dostaja w zamian ryż i mąkę co jej nie jemy, bo wolimy mięso. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przez cholera wie ile tysięcy lat człowiek je mięso i komuś to nie przeszkadzało


@KhorneFlakes: niestety wychodzi brak wiedzy, bo np. w religiach Wschodu ten problem był poruszany tysiące lat temu. Podobnie w starożytnej Grecji.
  • Odpowiedz
  • 15
@MyshaM: sluchaj, jedni rozpaczaja nad dziecmi inni nad zwierzetami. Tak po prostu jest. Ludzie sa rozni i dobrze, bo istnieje swego rodzaju urozmaicenie. A nie placz tylko nad dziecmi albo tylko zwierzetami. Oba przypadki musza miec swoich "obroncow". Skoro bardziej wspolczuje zwierzetom to nikogo to nie powinno obchodzic, bo to MOJA sprawa. Tak samo bedzie w Twoim przypadku. Wspolczuj sobie tym dzieciakiom, nikt Ci nie broni, masz do tego prawo.
  • Odpowiedz
@MyshaM: tylko że większość tych ludzi, którzy narzekają, że "są większe problemy" (a wydaje mi się, że cierpienie miliardów zwierząt w hodowlach przemysłowych to jeden z większych, za taki również uznaje go ruch efektywnego altruizmu, który zajmuje się poszukiwaniem najbardziej efektywnych sposobów poprawy sytuacji na świecie) nic potem nie robi, żeby je rozwiązać :).
  • Odpowiedz
@MyshaM: no i też są jeszcze aspekty wpływu na środowisko i inne, a przejście na dietę roślinną to tak naprawdę kwestia spędzenia jednego dnia, żeby ogarnąć sobie co i jak.
  • Odpowiedz
@pawlak: Trollujesz, czy pytasz serio?

Masz przysłowiowe 1zł do wydania dla potrzebujących. Idziesz ulicą widzisz bezdomnego. Niedaleko również bezdomny, jednak z Twojej rodziny (wujek, ciotka, ktokolwiek). Komu oddasz 1zł? To chyba logiczne, że wspomożesz rodzinę w pierwszej kolejności... Polacy to jedna narodowość, jedna duża rodzina i powinniśmy sobie pomagać - skoro inni tak mogą to my też.
  • Odpowiedz
@pawlak: nie wnikam w tematy diet, światopoglądów, praw ludzi czy wierząt, bo to niekończąca się historia. niech każdy żyje jak chce i je to, co uważa za stosowne. Nie chcę zmieniać niczyjego życia.

Chcę tylko, żeby mniej pustych słów do mnie docierało. Więcej czynów i mniej atencyjnych dziwek w moim (szeroko rozumianym) otoczeniu (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Dante4670: gdyby byli równie potrzebujący, to dałbym wujkowi (bo go znam, wiem że jest w porządku, no i dodatkowo nie zepsuję sobie sytuacji w rodzinie ;)). Niestety dzieci w Afryce są w znacznie gorszej sytuacji, niż te w Polsce.
  • Odpowiedz