Wpis z mikrobloga

Pytanie do biegających rano Mirków. Czy mądre jest zachowanie: wstaje rano, łazienka, łyk herbaty (mniej niż 100ml), nie jem śniadania idę biegać? Jecie coś przed treningiem? Pijecie więcej niż szklankę wody? Jak biegałem zimą, to nie czułem potrzeby picia. A dziś przy temperaturze 18 stopni, lało się ze mnie i od 3km marzyłem o butelce wody.

194 977,38 - 11 = 194 966,38

#biegajzwykopem #sztafeta
Danjou - Pytanie do biegających rano Mirków. Czy mądre jest zachowanie: wstaje rano, ...

źródło: comment_GUpt7IKT814fuh6VaAVRaMeP1M6KAbH8.jpg

Pobierz
  • 37
@Danjou: Energii na bieg taki bez jedzenia wystarczy. Co do wody to 10-15km zazwyczaj biegam bez, choć czasem na koniec suszy. Ale jak duszno, gorąco i nie możesz to weź sobie małą buteleczkę.(taką mini do wody mineralnej 300ml). Waży tyle co nic, a może poratować. Mój różowy tak ciśnie bo też narzeka na braki w wodzie.
@Danjou: O ktorej rano biegasz? Ja chce zaczac cos takiego praktykowac przed praca i chetnie bym sobie poczytal czy zmeczenie potem dopisuje czy wlasnie energia na full ?
@Danjou: pij przed, w trakcie i po treningu. Żadnych ograniczeń. To głupie nie pić, serio. Ja wypijam 2 butelki wody podczas treningu i to minimum jest. A jak dowalisz jakiś termogenik jeszcze i nie będziesz pić to po prostu umrzesz. xD
@fruktoza: nie "lepiej" tylko zależy od celów treningowych. Ciało lepiej spala tłuszcz na czczo i tyle. Jeżeli jego celem jest utrata wagi to masz rację ale TYLKO wtedy.
@ryzael: To zależy o której muszę być w firmie i na którą dzieci mają do szkoły/przedszkola. Dziś jak widać start 05:25am. Pobudka 05:05 poranna toaleta, spacer z psem i jedziemy. Jak mój najstarszy bierze rower i śmiga ze mną to start koło 06:00.

Energia na full to może będzie. Choć zmęczony też nie jestem.
ciało nie spala tłuszcz lepiej na czczo. Nie ma różnicy czy jadles przed treningiem czy nie.


@Limonene: hmm, nie wiem, słyszałem inaczej; że niby hormony są jakieś takie jak "przed polowaniem." ;-) Ale pewnie masz rację.
@fruktoza: a nie wiem, ja zawsze jem przed treningiem pełny obiad, czekam tylko pół godziny bo jak poczekam godzinę to się robię głodny w trakcie i nie mogę skończyć. xD
@SmoothTension: pewnie chodziło o to, że rano ketoza zachodzi szybciej, po wstaniu z łóżka juz się tak lekko załącza a potem spada, chyba, że stymujesz organizm cwiczeniami; ale z jedzeniem to nie ma nic wspólnego. Juz drugi raz potrzebuję zalinkowac komuś artykuł z badaniami i znów nie mam go pod ręką ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Limonene: zaufam ci. :) Ja moją widzę czerpię od Elliota Hulse, a on zwariował wiec może zanim zwariował to też sobie wymyślał... :D ale kompleksowe stosowanie się do wszystkiego co mówi działa, nawet jeżeli połowa to bzdury. :P
ciało nie spala tłuszcz lepiej na czczo. Nie ma różnicy czy jadles przed treningiem czy nie.


@Limonene: Też kiedyś tak uważałem. Ale miałem porównanie u siebie i efekty były całkowicie inne. Godzine orbitreka rano = 1kg tygodniowo równo. Godzina wieczorem i nic, zero spadków.

Potem wróciłem znów na rano i znów spadało ładnie. Do tego kiedy ćwiczę wieczorem to mam jeszcze ochotę na mega kolację i zazwyczaj się obżerałem. Kiedy ćwiczyłem