Wpis z mikrobloga

Mirki, przechodzę od dzisiaj na dietę dr Dukana. Dla niewtajemniczonych jest to dieta wysokobiałkowa. Robię to głównie z tego powodu, że strasznie rozpadł mi się mój reżim diety i praktycznie cała dieta upadła (brak stosowania się do ustalonych "zasad").

Dukan to nie jest jakaś tam dieta cud, bazuje po prostu na białkach gdzie zaczynamy od prawie 100% białek i kończymy na fazie stabilizacji gdy spożywamy je przez jeden dzień w tygodniu.

1 faza to tzw. uderzenie - w zależności od planowanej redukcji ustalamy określony czas na samych białkach - u mnie z racji tego, że mamy jeszcze dużo do zejścia to będzie jakieś 7-10 dni. Podczas tej fazy można teoretycznie zrzucić od 3-5 kg.

2 faza to tak naprawdę ponownie stosowanie zasad z fazy pierwszej ale z dodatkiem warzyw w co drugim dniu. Trwa tyle aby osiągnąć odpowiednią wagę. Jeżeli więc planujemy redukcję np o 20 kg to zrzucamy dodatkowo 15-17 kg.

3 faza - dodajemy węglowodany złożone (pełnoziarnisty chleb), tłuszcze np. żółty ser, cukry z owoców. Ponadto można spożywać makaron, ryż lub ziemniaki (jeden z produktów, maksymalnie 2 razy w tygodniu). Jeśli potrzeba zjedzenie tradycyjnego posiłku jest duża, można sobie na niego pozwolić, co jest atutem tej fazy. Tak zwana królewska uczta (cheat meal) dozwolony jest 2 razy w tygodniu. W związku z tym, że dieta proteinowa wciąż pozostaje dietą, w trzeciej fazie obowiązuje zasada jednego, całkowicie proteinowego dnia w tygodniu. Faza trwa różnie, w zależności od tego ile kg udało się nam zrzucić. Przy 20 kg będzie to 200 dni!

4 faza - możemy generalnie jeść wszystko z tym, że raz na tydzień robimy sobie dzień białkowy.

Do tego dochodzi dużo płynów i jedzenie otrębów owsianych codziennie (2-3 łyżki).

#dieta #odchudzanie #fotodieta #dietadukana
  • 66
@shdw: reka jest wyrozumiala, poczeka, lece juz na dietach low carb od marca i polecam, teraz cisne vlcd i powiem ze pod wrazeniem jestem bo juz 9% jest ( mierzone taka pseudo suwmiarka z allegro)
@shdw: no moim zdaniem lepiej zrobic lepszy efekt w 4-5 tygodni i miec spokoj i wejsc na zbilansowana diete, niz meczyc sie miesiacami z duzym ryzykiem marnych efektow na jakims dukanie ( ͡° ͜ʖ ͡°), przeciez to zwykly kowalski 50x se odpusci
@shdw: vlcd wszystko siedzi w glowie, jezeli masz silna psyche i jestes w stanie wytrzymac te pierwsze 4-5dni to juz wszystko leci z gorki, nie czujesz glodu, czujesz sie zajebiscie, a fat leci az milo ( ͡° ͜ʖ ͡°)