Wpis z mikrobloga

Mirki, przechodzę od dzisiaj na dietę dr Dukana. Dla niewtajemniczonych jest to dieta wysokobiałkowa. Robię to głównie z tego powodu, że strasznie rozpadł mi się mój reżim diety i praktycznie cała dieta upadła (brak stosowania się do ustalonych "zasad").

Dukan to nie jest jakaś tam dieta cud, bazuje po prostu na białkach gdzie zaczynamy od prawie 100% białek i kończymy na fazie stabilizacji gdy spożywamy je przez jeden dzień w tygodniu.

1 faza to tzw. uderzenie - w zależności od planowanej redukcji ustalamy określony czas na samych białkach - u mnie z racji tego, że mamy jeszcze dużo do zejścia to będzie jakieś 7-10 dni. Podczas tej fazy można teoretycznie zrzucić od 3-5 kg.

2 faza to tak naprawdę ponownie stosowanie zasad z fazy pierwszej ale z dodatkiem warzyw w co drugim dniu. Trwa tyle aby osiągnąć odpowiednią wagę. Jeżeli więc planujemy redukcję np o 20 kg to zrzucamy dodatkowo 15-17 kg.

3 faza - dodajemy węglowodany złożone (pełnoziarnisty chleb), tłuszcze np. żółty ser, cukry z owoców. Ponadto można spożywać makaron, ryż lub ziemniaki (jeden z produktów, maksymalnie 2 razy w tygodniu). Jeśli potrzeba zjedzenie tradycyjnego posiłku jest duża, można sobie na niego pozwolić, co jest atutem tej fazy. Tak zwana królewska uczta (cheat meal) dozwolony jest 2 razy w tygodniu. W związku z tym, że dieta proteinowa wciąż pozostaje dietą, w trzeciej fazie obowiązuje zasada jednego, całkowicie proteinowego dnia w tygodniu. Faza trwa różnie, w zależności od tego ile kg udało się nam zrzucić. Przy 20 kg będzie to 200 dni!

4 faza - możemy generalnie jeść wszystko z tym, że raz na tydzień robimy sobie dzień białkowy.

Do tego dochodzi dużo płynów i jedzenie otrębów owsianych codziennie (2-3 łyżki).

#dieta #odchudzanie #fotodieta #dietadukana
  • 66
@styslaw: ale co kasy zbił na produktach odnośnie tej diety to jego. Podobnie było z dietą dopasowaną do grupy krwi, później udowodniono że nie ma to żadnego wpływu ale przez jakiś czas był na to szał, i miało niezłe wzięcie. Tam nie działała w ogóle, tu dukan szkodzi ale dolary na konto wpływają
@arbuz77: co to znaczy zbilansowanie odchudzać? ( ͡º ͜ʖ͡º)


Co do tego braku sił . może znajomy z siłowni miał za mało determinacji ?? Da sie na dukanie mieć bardzo fajne efekty , oczywiscie na początku nie ma siły bo nie dostarczamy węgli i dopóki organizm się nie przestawi na białko tak jest , ale to nie jest dieta na miesiąc a dokładnie zaplanowane odżywianie na
Byłem na dukanie kilogramy nie wróciły ale organizm dostał mocno po dupie. PH na poziomie 40! Istny szok dla organizmu. Jak masz jakieś pytania to pisz pw