Wpis z mikrobloga

Rozpisałem się w odpowiedzi na post (chyba) @debski o ubranie na egzamin w upaly a ten w międzyczasie skasował post. Żeby się nie zmarnowało dlubanie na telefonie wklejam poniżej: może się komuś przyda. #modameska #ubierajsiezwykopem

@Dewski: jesli jedyny garnitur jaki masz to "klasyczna" weselna czarna zbroja z nieprzewiewnej, grubo tkanej welny z jarmarku, to rzeczywiscie slabo. Ale na litosc! Garnitur to nie synonim niewygody i potu!

Jasny lniany garnitur,garnitur z wełny tropik, w ostateczności jasna bawełniana marynarka to takichze spodni gwarantuje dobre samopoczucie nawet w pełnym słońcu (sprawdzilem nie raz na sobie a gwarantuje Ci, że naleze do osob które pocą sie dość mocno).

Nie bez powodu Arabowie chodzą po pustyni od stóp do głów pozawijani w biale szmaty.

I blagam -żadnych krotkich spodni jeśli nie idziesz na plażę albo pobiegać. To już kwestia kultury.

Jesli nie masz dostępu do ubrań o jakich pisalem,a szkoła / egzaminator są liberalni pod względem stroju, nadać się może do jasnych długich spodni klastczna koszula z krotkim rekawem ale: wpasana (trzeba to pisac?), bez krawata i bez marynarki. To jak najbardziej dopuszczalny przez SV zestaw na mniej formalne okazje. Nie ubieraj zas nigdy koszuli z dlugim rekawem bez marynarki !
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xune: Widziałem kiedyś w jakiejś vistuli bodajże, ale z serca polecam iść do krawca ze swoim materiałem. Dużo lepiej się na tym wychodzi w ostatecznym rozrachunku.
  • Odpowiedz
@reventon: Domyślam się, aczkolwiek bespoke to opcja mocno przyszłościowa, za dużo wydatków teraz :D Do lekkiego tropiku bez konstrukcji warto wcisnąć półpodszewkę z wiskozy?
  • Odpowiedz
@reventon: To całkiem niezły, dopasowany garnitur. Nie powiedziałem że to synonim niewygody i potu... Po prostu wolę coś lżejszego ubrać w tak upalny dzień, ale nie będę kupował specjalnie nowego garnituru póki co. Dzięki za poradę.
  • Odpowiedz
@rimyi: oczywiście. Len,bawelna,luzno i przyjemnie. Nie rozumiem skąd tylu Sebow w krotkich majtkach nie mogących się pogodzić z tym, że eksponowanie ich owłosionych łydek jest niesmaczne, niekulturalne i dalekie od elegancji.
  • Odpowiedz
@rimyi: chcesz wygladac jak chlopczyk, to ubieraj sie jak chlopczyk,coz mi do tego. Nie dziw sie jednak później , że jesteś traktowany jak chlopczyk - tak jak ten madrala co niedawno oburzal sie ze wykładowca mial pretensje za krótkie spodenki na egzaminie.

Mama nie nauczyla podstaw kultury,szkoła tez juz nie uczy w imie "wolnosci" i wygody, studia również coraz rzadziej, wiec jak w koncu zycie daje w leb,to zdziwienie i
  • Odpowiedz