Wpis z mikrobloga

@VolorFlex: Ta i właśnie przez strach przez zawodówką poszedłem do liceum co było największym błędem w moim życiu. Nie chciałem uczyć się z dresami i patologią.. gdyż za taką zawodówka uchodziła. Oraz zdecydowanie wśród takiej grupy nie zyskał bym kolegów a co najwyżej wrogów..
Teraz miałbym zawód i byłoby lepiej niźli liceum ogólnokształcące..
  • Odpowiedz
LICEUM - musi tracić czas na studia, żeby po nich zarabiać 1.800zł

ZAWODÓWKA - popracuje pare lat jako uprawniony spawacz i s-------i za granice za 18.000zł


@rzeznikmocy: porównujesz zarobki osoby tuż po studiach i spawacza z doświadczeniem? :) to porównaj zarobki programisty z 10 letnim doświadczeniem i osoby tuż po zawodówce.
  • Odpowiedz
@zly_dzien: Przeczytaj to jeszcze raz i napisz mi, że nie zauważyłeś, że ten po zawodówce ma 4-5 lat do przodu pracując, bo studbaza w tym momencie siedzi nad książkami, to własnie te pare lat jego doświadczenia zawodowego.
  • Odpowiedz
@rzeznikmocy: Która studbaza ? Na politologii ? Wspominałem o programistach, bo do nich pijesz swoim komentarzem - w tej branży praca na 2-3 roku studiów to nic wielkiego, więc wcale nie ma tych 4-5 lat do tyłu o których piszesz i po kolejnych 5-6 latach możesz spokojnie porównać "dobrobyt" spawacza i "biedę" senior deva / team leadera / kierownika w IT
  • Odpowiedz
@zly_dzien: Team Leader, Senior Dev, Kierownik w IT w 4 lata po studiach? Żarty sobie robisz stary i nie zrozumiałeś zupełnie mojego pierwszego postu więc ci go rozłożę raz jeszcze. Wyobraź sobie 3 kolegów z jednej klasy szkoły podstawowej tego samego rocznika, którzy wybrali sobie ścieżke:
1. Liceum + 4 lata studiów i dopiero zaczyna pracę, zarobi ok 2.000 (jak mu się uda znaleźć robote w stolicy)
2. Technikum +
  • Odpowiedz
@rzeznikmocy: tak mam takich znajomych z podstawówki - kolega po tech mechanicznym jest kierowcą na budowie od ok 8 lat. Kolega po zawodówce jest piekarzem/ciastkarzem. Myślisz że zarabiają krocie?
Też jestem z IT i masz rację jest tu sporo pseudospecjalistów, którzy: 1. nie awansują, 2. nie rozwijają się, 3. najpierw poszli na studia inf a później zaczęli się interesować IT, 4. na studiach robili tylko to co trzeba, a o
  • Odpowiedz