Wpis z mikrobloga

Gminy i ich prawa miejscowe....
Prawilnie projektujemy sobie w pracowni rozbudowę domu jednorodzinnego, zagłębiamy się w Plan Miejscowy, a tam taki zapis:

"Na terenach, o których mowa w ust. 1 dopuszcza się rozbudowy budynków w sposób uniemożliwiający zbliżenie istniejących budynków po ich rozbudowie do drogi krajowej nr XX"
Kto mi logicznie wyjaśni o co tutaj chodzi, dostanie plusa a nawet trzy!

#architektura #budownictwo #prawo #lamiglowki
  • 12
@gruszak: @ursua: @rudy2007: ej ale tam jest napisane: "dopuszcza się" w taki sposób, który uniemożliwia.... dobra kutwa nie wiem :/
@nocnyMark: wat?
Na szczęście projekt jest zrobiony, tak jak wszyscy sugerujecie - nie jest rozbudowywany w stronę drogi. Utwierdziliście mnie w słuszności mojej interpretacji. Dzięki!
P.S Nie ma plusów, bo nikt nie wyjaśnił w logiczny sposób :D
@MaGu_u: poza tym jak ci się nudzi to możesz spróbować #!$%@?ć cały plan w sądzie, bo z tego co pamiętam z moich bezużytecznych studiów większość planów jest nielegalna, bo gminy nie potrafią ich napisać tak, jak im każe ustawa. :P
Spytaj urzędnika on Ci prawdę powie, spytaj urzędnika on Ci wskaże drogę...

Pewnie chodzi dosłownie o nie zabudowywanie od strony tej drogi i jeszcze o uwzględnienie, że rozbudowa nie spowoduje większego odszkodowania dla mieszkańców (na rzecz istniejących budynków), w przypadku jakiś prac rozbudowy/przebudowy tej drogi, tak to rozumiem.