Wpis z mikrobloga

Siema mirasy, planuję upgrejd kompjutora i potrzebuję lekkiej pomocy gdyż bardzo wypadłem z obiegu jeśli chodzi o hardware.

Planuję zakup:
Karty geforce'a 970 i pytanie spod czyjego szyldu - tyle tego co grzybów po deszczu.
Płyta główna - MSI Z97 GAMING 7 - co myślicie?

Mam już proca intela i5 3570k od jakiegoś czasu i zasilacz Chiefteca 560 (powinien wg mnie uciągnąć).

Dolan pls.

#komputery #hardware #pytaniedoeksperta
  • 15
@Stefol: Ta płyta wala mi się pod nogami, ale polecam. Jeśli nie trafisz na wadliwy egzemplarz to będzie Ci długo służyć. Z grafik najlepiej strix. Półpasywne chłodzenie, zasilasz 1 przewodem peg, a kręcić tego nie ma większego sensu.
@Stefol: no to ta płyta msi odpada, nie ta podstawka :P nie chciałem zaczynać od hurr durr nie tę socket ( ͡° ͜ʖ ͡°) a odpowiedzi będę śledzić bo aktualnie próbuję się zdecydować czy 1150 czy 1155 w cenie samego proca hasswella + nowa grafa
@Stefol: Pewnie widziałeś, ale tu jest dobre zestawienie http://pclab.pl/art49616.html daje to mniej więcej pogląd na reszte. Ogólnie skupiłbym się na z77 a i to raczej z dystansem, co miało wyjść na 1155 to już wyszło, tylko niech zasilanie i potrzebne porty będą na pokładzie + odzyskiwanie uefi fajny bajer.

A powiedz mi jak ten 3570k, daje radę, niczego nie brakuje? Bo za cholere nie wiem czy kupić proca 1155 + płytkę
@mamnatopapiery: Generalnie aktualnie mam kartę radeona 6770 i jestem bardziej niż pewny, że to właśnie proc mi ciągnie wszystkie gry - a karta tylko spowalnia kobyłę. Jak jeszcze ogarniałem temat 2 lata temu to kupiłem go specjalnie z chłodzeniem arctic freezer żeby kręcić ale nie było sensu przy grafice ( ͡° ͜ʖ ͡°).