Wpis z mikrobloga

Czytam od czasu do czasu te historie z cyklu "baby to #!$%@?", "nie oplaca sie żenić", "baby nie pracują".
Zapewne wiele jest takich kobiet, ale ja mam przed oczami obraz mojej mamy, która owszem, pracowała przed urodzeniem dzieci i po, potem przez dłuższy okres pozostawała bezrobotna, a następnie, jak tata założył firmę, to pracowała w jego firmie.
Tata był oficjalnym właścicielem firmy, mama nie i mimo, że pracowała dłużej niż wielu jego pracowników, to jakoś przyjeło się to uważać za normalne, mało kto traktował to poważnie, zwłaszcza, że biznes typowo męski. Ot, żona, to pomaga.
Tata zachorował. Na tyle poważnie, że trzeba było mu załatwić miejsce w klinice - poprzez znajomości. Mama wstawała rano, doglądała firmy, po czym wsiadała w samochód i jechała 150km, żeby spędzić dzień z tatą. Wracała wieczorem, szła do firmy pracować, w nocy sprawdzała, co u nas, do spania i od rana znowu: firma, jazda, szpital, jazda, firma.
Niestety, klinika nie pomogła i tata umarł. Firma ustawowo przeszła na mamę i nas - 4 dzieci. Cała rodzina roztrzęsiona, bo śmierć przyszła nagle. Przygotowania do pogrzebu w toku, a tu pojawiają się skądinąd ludzie twierdząc, że tata był im winien pieniądze.
Na całe szczęście mama wiedziała o wszystkim, co działo się w firmie i nie dała się zrobić w konia. Przez następne lata rozwinęła firmę, usprawniła, dostosowała do rynku. I to w biznesie paliwowym, który jest bardzo męski - na tyle, że ci, którzy nie wiedzieli, że szefem firmy jest kobieta (Józefa), adresowali przesyłki do mężczyzny, myśląc, że błąd w druku i szef firmy to Józef.
A przy tym, utrzymywała nas, płaciła za nasze studia, ratowała, gdy byliśmy w potrzebie, pomagała w organizowacji wesel, gotowała, robiła przetwory, była po prostu mamą.
I to mniej więcej pojawia mi się przed oczami, czytając, że baby to #!$%@?, ciągną kasę od facetów i nie pracują.

#oswiadczenie #rozowepaski ##!$%@?
  • 108
@asique: masz sporo racji. Ale sama przyznaj - obraz, który sporo młodych ma głowie, a który opisałaś na początku swojej wypowiedzi nie wziął się znikąd prawda? Coś chyba musiało sprawić, że pojawił się taki a nie inny stereotyp
@asique: Bo są takie laski, jest ich bardzo mało, tak z 1 na 50 pewnie, ale są. Problem w tym, że są od dawna zajęte. Nawet taka ogarnięta 3/10 izi sobie znajdzie faceta 6/10 także mireczkowe stuleje raczej musza brać właśnie te leniwe karynki hehe
@asique: Masz rację. Są tu normalni ludzie i normalne kobiety ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale też i kupa troli jak w każdym miejscu w sieci gdzie tylko się da trolować. Ale jak szukasz miejsca bez troli to może elektroda będzie dobrym forum? ( ͡° ͜ʖ ͡°)