Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #polskiedrogi #polica #prawojazdy #samochody #motocykle #prawo

Mirki, czy w wideorejestratorach zamontowanych w nieoznakowanych samochodach policyjnych jest jakiś błąd pomiarowy ?

Mianowicie dzisiaj na drodze krajowej E4(dwupasmowej ) zabrano mi prawo jazdy za prędkość 104km/h na 50. Policja jechała jak się później okazało za mną jakieś 6km. Przed przejsciem dla pieszych stoi znak teren zabudowany, ograniczenie do 50 i zwężka do jednego pasa. Na wideo wyraźnie widać że na przejściu i przed miałem prędkość poniżej 50. Za przejściem dla pieszych robią się dwa pasy, a teraz zabudowany i ograniczenie prędkości jest jeszcze jakieś 250 metrów. A ja niestety nie wiedziałem o tym i za przejściem zredukowałem bo dwa tiry chciałem wyprzedzić i bach- odrazu b---y i ściągnieli mnie na pobocze. Pożegnałem się niestety z uprawnieniami na 3 miesiące.
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mamFAJNYnick: Policjantka mi wciskała jeszcze że bardzo dobrze ze zabierają bo jakby mi ktos siostrę na przejściu przejechał z prędkością 104 to inaczyj bym patrzył na to. Ale zapomniała że na przejściu miałem 47, widał było to na wideo
  • Odpowiedz
@xspeditor: to tak jak gosc jechal 110 na 70 i mu zabrali prawko bo przekroczyl o 50
a jak oni jada za Toba tez stwarzaja zagrozenie
jak jedziesz np.200 to musza leciec ponad 200 zeby Cie dogonic a potem zrownac predkosc zeby zrobic pomiar
najbardziej wkurzajace jest to ze zamiast od razu wlaczyc sygnaly to jada zebys jeszcze "nazbieral" i glupie tlumaczenie "bo nie bylo miejsca zeby zatrzymac pojazd" przeciez
  • Odpowiedz
@xspeditor: Wszystkie urządzenia pomiarowe mierzą z błędem (pierwsza lekcja na geodezji). Ważne jest nie czy mają błąd, ale ile ten błąd może wynosić.
  • Odpowiedz
@xspeditor: to w c--j ważne: złóż żądania z zabezpieczenia materiału filmowego z wideorejestratora z radiowozu. Inaczej usuną po 30 dniach. Na Policji od razu (weź potwierdzenie) i do Sądu, gdy będzie sygnatura. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przekroczenia uprawnień z 231KK do prokuratury + jasna informacja o konieczności zabezpieczenia wideorejestratora.
  • Odpowiedz
  • 0
@dogi Policjant który obsluguje5 nagrania bedzie dopiero we Wtorek. I nie wiadomo czy juz wtedy będzie można ogladnac czy jeszcze nie. Ja jade do studbaza i wracam w Piatek rano. Założę sie ze w Piatek rano tego gościa nie będzie i dalej nic z tego
  • Odpowiedz
@xspeditor: Gadalem kiedys ze znajomym policjantem, ktory powiedzial mi ze jak maja tak dlugie nagranie, to po prostu nie przyjmowac i w sadzie walczyc ze czemu od razu nie zatrzymali, a zebym kogos zabil po drodze jadac za szybko albobyl nawalony...
  • Odpowiedz