Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #polskiedrogi #polica #prawojazdy #samochody #motocykle #prawo

Mirki, czy w wideorejestratorach zamontowanych w nieoznakowanych samochodach policyjnych jest jakiś błąd pomiarowy ?

Mianowicie dzisiaj na drodze krajowej E4(dwupasmowej ) zabrano mi prawo jazdy za prędkość 104km/h na 50. Policja jechała jak się później okazało za mną jakieś 6km. Przed przejsciem dla pieszych stoi znak teren zabudowany, ograniczenie do 50 i zwężka do jednego pasa. Na wideo wyraźnie widać że na przejściu i przed miałem prędkość poniżej 50. Za przejściem dla pieszych robią się dwa pasy, a teraz zabudowany i ograniczenie prędkości jest jeszcze jakieś 250 metrów. A ja niestety nie wiedziałem o tym i za przejściem zredukowałem bo dwa tiry chciałem wyprzedzić i bach- odrazu b---y i ściągnieli mnie na pobocze. Pożegnałem się niestety z uprawnieniami na 3 miesiące.
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Elitek: Tak, dodam tylko ze jechałem motocyklem. Przez te 6 km miałem przekroczoną prędkość dwa razy o 26km/h to mnie wtedy nie zatrzymali(w niezabudowanym), a poczekali jak za przejściem jeszcze w 250 metrach zabudowanego będe chciał wyprzedzić. Całą drogę uważałem by 100 nie przekraczać gdziekolwiek, no i o 4 się pomyliłem ;(
  • Odpowiedz
@xspeditor:
Ja bym i tak się próbował odwoływać. Różnica 4 km/h to bardzo mało, nie wiem czy te urządzenia mają aż taką dokładność.
Ewentualnie najwyżej powiesz, że ciężarówki zafałszowały odczyt. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xspeditor: Szkoda że oddałeś blankiet, teraz niby są jakieś sposoby z odwołaniem, i można długo przeciągać z zabraniem prawka, Aż do nawet 3msc. I byś mógł to wypróbować w praktyce. A nie widziałeś jak siedzieli ci na ogonie?? Vectra/insignia??
  • Odpowiedz
@xspeditor: Wideorejestratowy w ogóle nie mierzą prędkości. Pomiar jest samochodu - duży zoom zawsze potęguje błąd. Zwrócić trzeba uwagę, czy przypadkiem mierzacy nie zbliża się do mierzonego - i znów duży zoom utrudnia ocenę.
  • Odpowiedz
@xspeditor: oglądałeś nagranie? bo wideorejestrator sam w sobie nie mierzy prędkości, on ma informację tylko z jaką prędkością jedzie radiowóz. Żeby Cie dokładnie zmierzyć musieliby przez cały pomiar 100m jechać z taką samą prędkością jak Ty. Z odległości 6km nie ma opcji by Cię nagrali, za duży zoom, za mało dokładny pomiar.
  • Odpowiedz
@mamFAJNYnick: z tego co słyszałem dostajesz mandat 50 za jazde bez dokumentów, 500 za predkosc, oznaczenie prawa jazdy jako odebrane (wiec przy następnej kontroli się połapią) i dostaniesz pismo z urzędu że masz oddać prawko.
  • Odpowiedz