Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #pc #upgrade #pytanie #komputery

Hej Murki. Nasuwa mi się takie pytanie, co by trochę upgradować kompa i czy ma to w ogóle jakikolwiek sens. PC ma jakieś 8 lat i przez ten czas wymieniana była grafika (GeForce GTX 260 padł po tym jak odkurzałem pokój i z naelektryzowanej rury od odkurzacza przeskoczyła iskra na usb na obudowie kompa...) Stan na dziś to:

Płyta główna - Asus P5Q
Grafika - Asus 6670 1GB GDDR5
Procesor - Intel Core2 Quad 2.66
Ram - Kingston DDR2 4GB
HDD - Seagate 500gb
No i Vista Home Premium

Nie chodzi mi tu o granie w Wiedźmaka, tylko żeby jakoś przyzwoicie pochodził jeszcze jakiś czas, z czym różnie teraz bywa. Warto coś wymieniać, czy zostawić jak jest, korzystać aż padnie i na utylizację? Co myślicie?
  • 6
@Murzinio: Kartę stosunkowo niedawno wymieniałem to szkoda kasy. O ramie myślałem właśnie tak z jedną kość dokupić to by może troszkę żwawiej się ruszał. Co do procka, duże ryzyko że coś jebnie? A jak już podkręcać z rozsądkiem to do ilu?
@mialemfajnyloginalejestzajety: Wywala sporadycznie BSoD i to chyba coś z dyskiem...

A warto się zapisywać na Win 10 przy takim PC? Przejście na 10 z Visty coś wniesie?
@Standard: kupuj dysk, przejdzie Ci i tak do nowego kompa, jakiś WD Black, 5 lat gwarancji mają. U mnie w domu wszystkie kompy na WD są i nie miałem problemu żadnego.
Przejdź na win7, jest lżejszy od Visty lub Yolo win10 testowy. Podkręcanie to tylko #!$%@? mu i skrócisz czas życia. RAM dużo nie da jeżeli nie grasz w nowsze gry czy takie które zużywają tyle, by dobić do granicy tych