Wpis z mikrobloga

@Funky666: Na przykładzie tego wpisu i podobnych mam wrażenie, że dokonuje się tutaj jakaś nieświadoma propaganda głupoty. Plakaty propagandowe jedynie zastąpione zostały przez śmieszne obrazki, a zupełne spłycenie myśli i refleksji zupełnie już usunęło posługiwanie się pismem. Możliwe, że przerzucenie się na obrazki rzeczywiście świadczy o porzuceniu myślenia, bo osoba je wrzucająca nie ma faktycznie nic do powiedzenia od siebie. A działają tak najczęściej osoby uważające się za najmądrzejsze, czczące naukę
@Kaczypawlak: Wróć do czasów Kopernika i spróbuj zdobyć jakąkolwiek wiedzę i wykształcenie bez wchodzenia we współpracę z Kościołem... powodzenia. Poza tym to Kościół całe wieki zaklinał rzeczywistość, niweczył dokonania starożytnych i zakazał choćby jakichkolwiek badań medycznych, na odchodne rzucając frazesem w stylu "modlitwa was uleczy". No ale duchowni popchnęli świat do przodu hurr durr. Ciekawe, który duchowny wynalazł np. tranzystor...
Wróć do czasów Kopernika i spróbuj zdobyć jakąkolwiek wiedzę i wykształcenie bez wchodzenia we współpracę z Kościołem... powodzenia. Poza tym to Kościół całe wieki zaklinał rzeczywistość, niweczył dokonania starożytnych i zakazał choćby jakichkolwiek badań medycznych, na odchodne rzucając frazesem w stylu "modlitwa was uleczy". No ale duchowni popchnęli świat do przodu hurr durr. Ciekawe, który duchowny wynalazł np


@chalcymedes: Racja, jednak to wielu postępowców było księżmi ja ich wymieniłem. Do tego
spoko, że Kopernik swoją teorię ogłosił dopiero na łożu śmierci, bo bał się, że głoszący religię "miłości do bliźniego" spalą go na stosie.


@BruceBruce: Tak ogłosił, że wysłał nawet list do papieża, a dopiero potem jak nie było odpowiedzi to na łożu śmierci swe dzieło opublikował. Poza tym w Polsce by spłonął na stosie za poglądy? To nie były Niemcy #bekazlewactwa