Wpis z mikrobloga

Oficjalne wymagania sprzętowe dla #windows10 są mocno zaniżone. Sprawdziłem w praktyce.
Microsoft podaje 2 GB dla wersji 64-bitowej, a gdy z dwuletniego laptopa, który z pewnością ma już nieźle, ale jeszcze nie dramatycznie, zakurzony układ chłodzenia wyjąłem jedną kość 4 GB (downgrade z 8), wentylator praktycznie nie schodził na niskie obroty, a co chwilę wchodził na 100%. Po powrocie kości sytuacja wróciła do normy. Procek to i3, uruchomione programy: total commander, chrome (3 zakładki) i vlc media player, więc żadne tam autocady czy jakieś rendery.
Jak prokrastynacja będzie we mnie słabsza, to przeczyszczę układ chłodzenia i sprawdzę, czy to pomoże, czy jednak upgrade z 8.1 na sprzętach < 8 GB RAM nie ma sensu. Przypuszczam, że świeża instalka z formatem mogłaby chodzić normalnie przy 4 GB. Ale 1 lub 2 GB, jak podaje Microsoft, to ściema.

#pcmaterace
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DyrektorInternetu: Nie pisałem o żadnym muleniu czy zacinaniu. Po prostu sprzęt mocno obciążony → zaczyna się grzać → wentylatory hałasują → nie da się pracować. A nie ma jeszcze lata, nie było dziś upału.
  • Odpowiedz
wyjąłem jedną kość 4 GB (downgrade z 8)

@Kotkov: no tak jednocześnie zrobiłeś downgrade do single-channel.

chrome (3 zakładki)

Najbardziej zasobożerne badziewie to właśnie chrome, jak już testujesz win10 to odpal spartana przynajmniej nie żre tyle co
  • Odpowiedz
no tak jednocześnie zrobiłeś downgrade do single-channel.


Poczytaj sobie o tym. (Mam na myśli testy praktyczne, nie pustą teorię.)

Najbardziej zasobożerne badziewie to właśnie chrome, jak już testujesz win10 to odpal spartana przynajmniej nie żre tyle co chrome.


@piotrulos: A to nie o to chodzi, żeby móc korzystać z tego, co ci odpowiada najbardziej? Do Chrome istnieją bardzo istotne dla mnie rozszerzenia, dlatego mam Chrome i tej przeglądarki będę się
  • Odpowiedz
@Kotkov: nadal nie dowiedziałem się co ma wiatrak do 4GB, Zamiast pisać suchy tekst, pokaż zużycie zasobów w obu przypadkach i pokaż proces który najwięcej zżera pamięci czy procesora.

Dla przykładu powiem, że testowałem win10 na laptopie z 1GB ramu i da się używać a procesor to jakiś tam celeron, więc użyję twojego stwierdzenia "Sprawdziłem w praktyce" i wiem że pierniczysz głupoty z tym 4GB
  • Odpowiedz
@piotrulos:

pokaż proces który najwięcej zżera pamięci czy procesora


Jakie to ma, k---a, znaczenie? Pisałem o programach. Pewnie Chrome, ale bez przesady. 3 zakładki, jedna YT z wyłączonym filmem. Pozostałe
  • Odpowiedz