Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #samochody #niepopularnaopinia #polska
Kurde mirasy ostatnio częściej jeżdzę autem i dopiero po wprowadzenia tego debilnego prawa odnośnie zabierania prawka po przekroczenie 50kmh zdałem sobie sprawę jakim zdegenrowanym i ochydnym tworem jest ten kraj w którym przysło mi żyć...
Ostatnio jak sobie jeżdzę to analizuję dokładnie znaki po trasie i co #!$%@? :) stwierdziłem?
Jest znak teren zabudowany jedziemy przez miasto 1km potem 3-4km przez las po czym przy wjeździe do następnego miasteczka znoszą teren zabudowany i już można cisnąć 90kmh. #!$%@? gdzie my żyjemy....
a już łapię się totalnie na tym, że 90% mojej uwagi poświęcam na wyszukiwanie bagiet, 9% jak jeszcze starcza mi uwagi na dziury, koleiny i pozostałości w trasie po remontach a 1% na bezpieczną jazdę.... #!$%@? gdzie my żyjemy.
  • 152
oj zdziwisz się jak zaczniej jeździć samochodem. Odszczekasz to szybciutko...


@piastun: Sam mam prawko od 13 lat, jezdze srednio 35k-40k km rocznie i nie za bardzo rozumiem twojego wpisu? Mozna spokojnie jezdzic zgodnie z przepisami, kazdy myslacy czlowiek po pewnym czasie zauwazy, za #!$%@? na krajowkach ma sredni sens, poniewaz mozna urwac gora kilka minut z czasu przejazdu, a zazwyczaj i tak sie na swiatlach w jakims miescie spotyka tych bardziej
@ImReally: W Polsce nie wytlumaczysz. Sam bym sie pewnie z ciebie jeszcze smial poki nie emigrowalem. Jazda zgodna z przepisami to jak dla mnie same zalety, nawet w Polsce, ale trzeba tak pojezdzic jakis czas, zeby to zrozumiec.

Twoj czas ma spora wartosc a silnik nie wybuchnie jak bedziesz jechal caly czas 200+


@zombiag: Tylko malo gdzie tak mozna pojechac. W Polsce 140, Niemcy 120-130(z roku na rok maleje ilosc
@piastun: To fakt, powinni zweryfikować oznakowanie, nie mniej jednak jestem zdania, że to bardzo dobry przepis.
Za granicą jeżdżą po mieście 50km, poza 90km/h i żyją, tylko Polska taki poj**any kraj, że wszyscy muszą #!$%@?ć.

Te 3 km przez las Cie nie zbawią jak pojedziesz 50 a nie 90siąt, a jak zaczniesz jeździć przepisowo to te 90% uwagi które przeznaczasz na kombinowanie, będziesz mógł przeznaczyć na skupienie się na drodze.
@Suszi88: u mnie na wsi okoliczne sebixy i karyny na szutrowej/dziurawej drodze 200m są wstanie swoje rzęchy pewnie lekko do 70-80kmh rozpędzić. Tutaj nigdy nie widziałem bagiet :( a szkoda....
@piastun: no to jednak te przepisy nie są takie złe skoro kierowcy z 10 letnim stażem nagle zaczynają patrzeć na znaki drogowe. Jak mogłeś częściej jeździć i nie zwracać na nie uwagi?


@StandbyOn: dużo mniej jeździłem i głównie na tych samych odcinkach. Obecnie robię tylko 60km dziennie i zaczynam przyglądać się baczniej gdzie ile można jechać i szczerze jest taki sajgon, że naprawdę czasem nie wiem czy mam jechać 50kmh
@piastun: przepis zniosą kiedy w kraju zacznie się jeszcze bardziej #!$%@?ć.Na ten moment prawko stracilo tysiąc osob na 3 miesiące.A teraz podliczmy jaka strata jest to dla państwa.Brak kupna paliwa,brak opłaty na autostradach. Za kilka miesięcy zobaczymy fajny skutek i podwyższone podatki
@piastun: prawie codziennie jeżdzę drogą, gdzie absurd goni absurd :d droga powiatowa przebiegająca przez niemałą wieś, ale tabliczka jest z terenem niezabudowanym. mimo tego, że jeżdzę tu często to bałbym się pruć 90 przez zakręty. albo skrzyżowanie 3 dróg i tylko na jednej jest informacja kto ma pierwszenstwo bo "gmina nie ma obowiązku umieszczać takich informacji na drogach lokalnych" :D
@Suszi88: nie ma co się #!$%@?ć, grzeczne lewactwo podporządkuje się prawu, nawet go nie krytykując ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Osobiście po prostu odpalam Yanosika i jadę. Jechać 50km/h po jakimś lesie, gdzieś, gdzie są ze dwa domy na krzyż, albo, o zgrozo, na dwupasmówce? Ja miałem taką sytuację, w Koninie, prywaciarze sprytnie sobie stanęli na odcinku, gdzie jest przekreślone 70, czyli po prostu 50, nie każdy ogarnia,
@piastun: ej, ale w czym ty masz właściwie problem? jedziesz do 50km/h i tyle, przecież zdążysz z taką prędkością wszędzie i to z palcem w dupie, to tylko pozornie się wydaje, że to jest mało no i generalnie te przepisy zaczynają odnosić skutek ( ͡° ͜ʖ ͡°) wypleni się debili i będzie spokój na drogach
@piastun: Stary właśnie jechałem do Kielc i stwierdzam ze odkąd wprowadzili te przepisy to ludzie kurczowo trzymają się tych ograniczeń mimo ze jest prosta dróg pusto jak cholera. Zato to walnięty znak remonty drogowe ograniczenie do 30 i jedz sobie #!$%@? za takim zawalidroga aż mnie ciśnienie podnosi.