Wpis z mikrobloga

Mirki,

Mam maly sklep w internecie i sprzedaje na caly swiat towary, od niedawna wysylam rowniez z Polski.
Domyslnie, wszystkie przesylki miedzynarodowe, glownie do Australii, czy USA, z numerem do sledzenia nadawane z UK lub Niemiec, zakladaja przesylke lotnicza. O to sie nawet nie pyta. Trzeba poprosic przy okienku, zeby paczka *nie* szla droga lotnicza.

Inaczej jest w Poczcie Polskiej, tu domyslnie wszystkie przesylki ida droga "lądowo-morska", co w przypadku wysylek po Europie nie ma większego znaczenia, ma natomiast w przypadku Ameryka, cz Australii.

Plyna wiec paczki statkiem, ale to nie koniec. Jak mi wytlumaczyla pani a infolini PP, statek nie plynie wcale najkrotsza droga do Ameryki, czy Australii !!!! Po prostu, ma w planach zawiniecie do Ameryki, czy Australii, ale niekoniecznie od razu.

I tak, paczka wyslana 12 listopada dotarla do klienta w USA 23 grudnia (!!!). Ecommerce ##!$%@?

Po miesiacu bylem tak zalamany, ze wyslalem klientowi nastepna paczke, a #!$%@?, bo jak mozna czekac miesiac na towar zamowiony z internetu.




#januszebiznesu #pocztapolska #ecommerce #oswiadczenie
  • 10
Mi chodzi o standardy, Poczty Polskiej, jak mozna sprzedawac usluge z "nieokreslonym", tak, tak, nieokreslonym czasem doreczenia.


@KomentatorTramwajowy: bo poczta polska nie zajmuje się Twoją paczką, ona zajmuje się tylko nia na terenie PL, dalej leci To swoim tokiem i przejmuje kolejna poczta.
@Akuku69: Ani Deutsche Post, ani Royal Mail tez nie doreczaja przesylek poza kraje. Zlecaja doreczenie wiekszemu przewoznikowi. Informacja o "nieokreslonym czasie doreczenia" jest na tyle istotna, ze kazdy powinien byc o niej informowany w momencie zakupu.

Jestem zywym przykladem, ze nie mozna po prostu pewnych zachowan przeniesc z UK do Polski, bo na kazdym kroku czai sie zasadzka.

Inna paczka do USA, tez statkiem dryfujacym po oceanach, miala status niedoreczonej po