Wpis z mikrobloga

#truestory #coolstory

1. Bądź mieszkańcem Warszawy
2. Obrażaj mieszkańców innych miast, bo Łódź - żulernia i umieralnia, Katowice - syf i wyngiel (i tak dalej)
3. Wracaj co weekend do domu do #!$%@? Górnego nad Smródką po słoiki
4. Przechwalaj się, że Warszafka taka piękna, cudowna, bo ma srylion mieszkańców

Profit: żaden prócz bezsensownego pompowania ego.

  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jurny_juhas:
@Flypho:
@Groteskowy: Wybaczcie jak niepotrzebnie wołam, ale zacząłem pisać do @onkel i się rozpędziłem.
@onkel:
Wpadnij, zapraszam. Jak wyjdziesz poza pl. Defilad, albo Krakowskie Przedmieście, to odkryjesz wspaniałe miasto. Mieszkam tu 34 lata i ciągle mnie to miasto zaskakuje swoją różnorodnością.
Wiele osób ocenia Warszawę po Centrum, a to chyba najgorsze miejsce w tym mieście. Tam rzeczywiście jest chamstwo, prostactwo i brud, ale to dlatego, że ludzie traktują
  • Odpowiedz
@Fafnucek: i tak wygląda opinia osoby, która rzeczywiście ma coś do powiedzenia o Warszawie więcej, niż Warszawa jest zajebista, bo tu mieszkam. Cieszę się, że udało się wywołać w miarę merytoryczną dyskusję na ten temat :)
  • Odpowiedz
@Fafnucek: Ależ oczywiście, że tak. Na szczęście plany zagospodarowania terenu już są i za kilka lat to się zmieni. Ja mówiąc, że reakcja emceboba była żałosna wcale nie broniłem Lublina. Uważam za żałosną reakcję, którą obserwuję ilekroć rozmawiam z moją stereotypową, warszawską rodziną:
- Ciociu, ale na tej dzielnicy to wam bloki mogliby odmalować bo straszy szaro-burością.
- A w Lublinie to śmierdzi gównem i ludzie chodzą w gumofilcach!
Hiperbolizuję,
  • Odpowiedz
@jurny_juhas:
1. Badz mieszkancem jakiegokolwiek ladnego miasta swiata
2. Miej #!$%@? na wstretne, polskie miasta, bo wszystkie sa rownie oblesne i to jak klocenie sie nad wyzszoscia sraczki nad stolcem
3. Profit
  • Odpowiedz
@Fafnucek: Ale ja nawet nie mam nic do Warszawiaków, mnie tylko chodzi o to, że brzydko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą, centrum Katowic, koło Spodka też wygląda lepiej niż centrum Warszawy.
Byłem w Warszawie wiele razy i najgorsze co mnie tam spotkało, do tej pory to pociągnięcie z bara przez jakiegoś Sebiksa w Złotych Tarasach.
  • Odpowiedz
Bylem w Berlinie,Rzymie,Amsterdami,Bukareszcie.


@onkel: Byłem w Ryjo, byłem w Bajo, miałem bilet na Hawajo,
byłem na wsi, byłem w mieście, byłem nawet w Budapeszcie...
  • Odpowiedz
@jurny_juhas:
@Groteskowy: To ja, spotykam się z dziwnym podejściem znajomych z poza Warszawy. Potrafią mnie odprowadzać po swojej okolicy z jakimś takim wstydem typu "U Ciebie w Warszawie, to na pewno lepiej, tu to nic ciekawego.".
Mam wrażenie, że to taka naleciałość z czasów nachalnej propagandy wczesnego PRLu (Cały naród buduje stolicę itp. ), albo z czasów transformacji. Trochę mnie to smuci, bo takie podejście zabija ducha lokalnego
  • Odpowiedz
Ludzie ze stolicy dużo częściej niż w innych miastach wykazują tendencję do paranoicznego bronienia swojego miasta nawet na najbzdurniejszych, przegranych frontach. Zamiast porozmawiać o tym, że gdzieś faktycznie mogłoby być lepiej/ładniej, wolą zaatakować rozmówcę śmiesznymi argumentami o kompleksach.


@Groteskowy: Ludzie skądkolwiek potrafią w ten sposób bronić czegokolwiek. A u Was biją Murzynów!
  • Odpowiedz
Ja odpisałem tylko na Twoją opinie, że Lublin jest zadbany, mieszkałem tam wystarczająco długo, żeby powiedzieć, że nie jest.


@emcebob: Przejedź się na lubelską starówkę...
  • Odpowiedz
@Flypho: Złote Tarasy omijaj.
( ͡° ͜ʖ ͡°) Tam można znaleźć dużo tego co zamiejscowi nazywają Warszafką.
Dumnych jak pawie krawaciaży, Seby z Karynami, bogate rozpuszczone dzieciaki i wycieczki szkolne.
Centrum Warszawy, to gratka, ale dla koneserów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Nie uważam Warszawy za najwspanialsze miejsce na Ziemi, ale nie da się zaprzeczyć faktom, że pod względem możliwości zarobków, spędzania wolnego czasu, opcji zobaczenia czegoś ciekawego wyróżnia się na tle kraju. Jest miastem w którym czuję się względnie bezpiecznie wychodząc wieczorami (czego np. nie mogę powiedzieć o Krakowie), ale fakt faktem nie brakuje w nim brudu i szarości.

Za to za nic w świecie nie zrozumiem ludzi mających kompleks
  • Odpowiedz