Wpis z mikrobloga

@MaxiimumR: Taka jest niestety moda. Ten typ CV jest najbrzydszym, jaki widziałem. Jak ktoś wspomniał - wypisywanie punkcików ile się czego umie, jest brakiem szacunku dla rekrutera. Bo co on, idiotą jest, że potrzebuje kolorowych graficzek, chmur tagów itp.?
A najbardziej się dziwię, jak widzę takie CV i np. ktoś w jakiejś umiejętności (język CV: polski) wpisuje sobie "LEARNING", zaznacza tyle kreseczek/kropeczek/procentów ile wg. niego umie i ile chce osiągnąć...
Ludzie,
Minusem jest natomiast pełno błędów po angielsku. CV ma malutko treści. Ktoś ewidentnie nie był w stanie ich poprawić czy dać komuś do poprawienia. "A best designer" (zamiast: "The best designer")? "I was 20 when I fall in love"? (zamiast: "I was 20 when I fell in love"). "A website for friend of mine"? (zamiast: "A website for a friend of mine"). To jest poziom komunikatywny, ale błędów jest sporo jak na
Dla specjalisty czy np. programisty za 15k, to CV nie jest już aż tak dobre. Nie ma w nim nawet miejsca na szersze (choć wiadomo: wciąż bardzo skrócone) opisanie poziomu swoich poszczególnych umiejętności czy projektów (łącznie z użytymi technologiami).


@Sh1eldeR: A od tego nie jest List motywacyjny?
@rzep:

skoro nie potrafisz przygotować tak ważnego, jednostronicowego dokumentu bez żadnego błędu to jak mam Ci zaufać z dużym projektem?

Projekt wymaga świetnych umiejętności projektowania graficznego, a nie operowania językiem obcym. Ten grafik nie deklaruje nawet, że umie angielski w stopniu dobrym. Gdyby deklarował jako "płynny", wtedy można by poddać w wątpliwość jego umiejętności oceny jakichkolwiek swoich cech. Gdyby to było CV tłumacza przysięgłego, to oczywiście byłaby to kompletna porażka.

Błędy
@MaxiimumR: #!$%@?. I to nie w tym sensie ze fajne dla designera slabe do kogokolwiek innego, ale nawet ci co siedza we froncie i ux sa zgodni ze takie cv sa #!$%@?, wystsrczy przejrzec reddit i designernews.
A od tego nie jest List motywacyjny?

@frak:
Nie / nie wiem. Niemal nikt w mojej branży nie wymaga listów motywacyjnych. Nie słyszałem o ani jednym przypadku, w którym dobra firma wymagałaby tego od programisty.

W ogóle, ogromna większość listów motywacyjnych, jakie widziałem, jest wręcz żenująca. I nieprzydatna. Kandydat nie wie co przydatnego napisać, a pracodawca nie bardzo wie czego oczekiwać.

Poza tym, mi się za bardzo nie chce sprawdzać dwóch
@Sh1eldeR:

Projekt wymaga świetnych umiejętności projektowania graficznego, a nie operowania językiem obcym. Ten grafik nie deklaruje nawet, że umie angielski w stopniu dobrym. Gdyby deklarował jako "płynny", wtedy można by poddać w wątpliwość jego umiejętności oceny jakichkolwiek swoich cech. Gdyby to było CV tłumacza przysięgłego, to oczywiście byłaby to kompletna porażka.

Błędy z tego CV, choć człowieka rażą, przez komputer nie musiałyby nawet zostać zauważone. Więc to nie tak, że gostek
To są anegdotyczne dowody.

Jeśli mi nie wierzysz, to tak. Dla mnie to dowody empiryczne. Kontrprzykład(y) obalające regułę.

Mając przed sobą 20 CV osób o podobnych umiejętnościach na jedno stanowisko, CV tej, która nawet nie zadała sobie trudu sprawdzenia błędów, trafia do kosza.


@rzep:
Zależy też od rynku. W IT tak nie jest. Nie mogę sobie pozwolić na odrzucenie każdego CV z błędami. Straciłbym za dużo dobrych specjalistów. I to zatrudniając
@MaxiimumR: takie CV są najbardziej tandetne, nie polecam bo rekruterzy śmieszkują, już nie mówiąc o firmach zatrudniających :) Chyba, że chcesz pracować w "Agencja Reklamowa AdMIREX POL PPHU - banery, pieczątki, zaproszenia komunijne"
@zyyx: Heh, typografia? Z mojego doświadczenia wynika, że jakakolwiek wiedza na ten temat jest zbędna. Firmy mają wizerunkowe standardy wewnętrzne i nie ma na ten temat dyskusji, jak obowiązującą czcionką jest Comic Sans to nic z tym nie zrobisz a im większa korporacja tym starszego standardu możesz się spodziewać :)
@MaxiimumR: Czytam sobie komentarze pod tym wpisem i szczena mi opadła jak zobaczyłem ile osób poleca takie CV O.o Takie CV jest dobrym pomysłem tylko w jednym przypadku: jeśli jesteś grafikiem a specjalizujesz się w robieniu infografik. W każdym pozostałym przypadku powinno być proste, schludne i czytelne.

Pół biedy, jeśli jeszcze sam zrobisz takie CV i masz talent i ładnie ono wygląda ale nie ma nic gorszego niż CV z jakiegoś