Wpis z mikrobloga

pewnie to pytanie pojawialo sie czesto tutaj, ale jakos nie moge znalezc odpowiedzi - czy cola zero i inne wynalazki na slodziku mozna uzywac podczas redukcji? czasami brakuje mi czegos slodkiego, a owoce nie wystarczaja i ja sam uwazam, ze jak wypije sobie puszke coli zero raz na 2/3 dni, to nic mi sie nie stanie, Michas Karnowski tez tak uwaza ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale chce poznac wasza opinie na ten temat
#redukcja #mikrokoksy #dieta
  • 25
@spajderman: Możliwe, ma specyficzny posmak, ale to zależy też jakiej stewii używałeś. Ta w marketach ma jeszcze dodatek np. mannitolu. Spróbuj czystej, albo wręcz suszonych liści.
@saw_an_mars: Skoro to dla Ciebie herezja, to nie mam więcej pytań. Trochę czytałem na temat aspartamu i sztucznych słodzików. Masa ludzi cierpi przez to świństwo. Chcesz się truć - Twoja sprawa. W necie można znaleźć dużo informacji, ale trzeba poszukać.
@rotero: @OSH1980: @saw_an_mars: @spajderman: Jak rzucamy źródła to ja też dorzucę :)
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25786106 - artykuł ogólnodostępny, jeden z najnowszych bo z marca 2015
Cytat:

CONCLUSION:

Using a comprehensive battery of psychological tests, biochemistry and state of the art metabonomics there was no evidence of any acute adverse responses to aspartame. This independent study gives reassurance to both regulatory bodies and the public that acute ingestion of aspartame does
@OSH1980: Śmieszy mnie jak ludzie straszą aspartamem, będąc święcie przekonanym o swojej racji (że jest/albo że nie jest szkodliwy). Nie dowiecie się. Zbyt duże lobby ciągną w każdą stronę, z jednej strony branża słodyczy z drugiej fit. Nie każdemu zależy żeby ludzie byli chudzi i zdrowi. Można to dwojako rozumieć. Kiedyś było badanie odnośnie aspartamu na szczurach, jako chyba jedyne prawilne badanie i owszem okazał się szkodliwy, tylko dawka była taka,