Wpis z mikrobloga

pewnie to pytanie pojawialo sie czesto tutaj, ale jakos nie moge znalezc odpowiedzi - czy cola zero i inne wynalazki na slodziku mozna uzywac podczas redukcji? czasami brakuje mi czegos slodkiego, a owoce nie wystarczaja i ja sam uwazam, ze jak wypije sobie puszke coli zero raz na 2/3 dni, to nic mi sie nie stanie, Michas Karnowski tez tak uwaza ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale chce poznac wasza opinie na ten temat
#redukcja #mikrokoksy #dieta
  • 25
  • Odpowiedz
@OSH1980: po co wrzucasz jakies aspartamsafety jak dostales 3 zrodla z naukowymi badaniami co do szkodliwosci aspartamu.

@spajderman: Ja pije cole zero caly czas, nie uzywam zadnych slodzonych cukrem napojów. Uzywam tez aspartamu lub zamiennika np do twarogu do nalesników. Tylko to jest troche oszukiwanie organizmu. Mozg dostaje bodziec, ze jesz slodkie kiedy poziom glukozy we krwi przez aspartam sie nie podnosi. mozesz potem miec napady jedzenia slodkiego.
  • Odpowiedz
@amarantowy: Wiesz co... co do naukowych badań też bywam sceptyczny. Zależy, kto płaci za te badania, a wiele z nich jest sponsorowanych przez różne koncerny. Nie bez powodu pojawiają się relacje ludzi, którzy po spożyciu produktów zawierających aspartam czy inne sztuczne słodziki mają poważne problemy zdrowotne. Wrzucać będę - jak kto chce, to sobie poczyta. Każdy ma wolną wolę. Nie pasuje, wrzucić mnie na #czarnolisto.
  • Odpowiedz
@OSH1980: No spoko, wszystkie badania są opłacane przez różne koncerny a takie niezależne strony czy NGOsy mają rację i są jedynym prawdziwym źródłem.
Ja wychodzę z założenia, że kazdy moze robic co chce z jego ciałem ale nieuzasadnionej herezji po prostu nie lubie.

ps. jedno z badan, ktore wczesniej ktos tu wrzucil jest zrobione przez burdock group.

Burdock Group Consultants is a food safety and regulatory consulting firm offering customized solutions for your compliance needs. Our experienced staff of proven toxicologists (Ph.D.’s) provide unparalleled expertise in food, beverage, dietary supplements, pet food, animal feed and cosmetics. With over 20 years of documented experience and frequent publication on current scientific and regulatory issues, Burdock Group has been recognized worldwide as the
  • Odpowiedz
@amarantowy: Jak powiedziałem - wolę naturalne produkty niż chemikalia. Nie jestem wegetarianinem, ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że tym tekstem obraziłeś sporo ludzi, którzy są wegetarianami, z takich czy innych powodów?

  • Odpowiedz