Wpis z mikrobloga

Cydru ciąg dalszy, jabłka po rozdrabnianiu i pekto i piro. Kilkanaście godzin leżenia, sok wciśnięty, z 30 kg jabłek wyszło 23 litry. Smakiem podobny do antonówki tymbarku, lecz dużo bardziej słodkie. Nigdy tak słodkiego soku jabłkowego nie piłem. Zaraz dodaje drożdże i pożywke, zalewam rurkę i zostawiam. #chwalesie #cydr #cydrofan #gotujzwykopem #pijzwykopem #zainteresowania #alkohol
tomekura - Cydru ciąg dalszy, jabłka po rozdrabnianiu i pekto i piro. Kilkanaście god...

źródło: comment_XA3PDrdfGd9m2Yly5ay2lG7JumSAQpT1.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaef: Ile trzymasz przed butelkowaniem? bo wedle mojego przepisu 5-7 dni. Jak powietrze będzie przez rurkę uciekać rzadziej niż 2 minuty. Ciekawy jestem jak to wyjdzie :)
  • Odpowiedz
@tomekura: Obecne 15 litrów robię w pracy, gdzie pokazuję szefowi kuchni jak użyć teoretycznie zmarnowany sok jabłkowy ze śniadaniowego bufetu. Z racji tego, że to w pracy, to nie przykładam zbytniej wagi:) Chyba przestał już pracować, ale nie mam na razie czasu na butelkowanie, więc wstawiłem całość piwnicy z winami. Zrobię jak będę miał wolny dzień, czyli najprawdopodobniej w czerwcu.
  • Odpowiedz