Wpis z mikrobloga

#rower #noob
Pytanie do znafców. Chciałem kupić urzywany rowerek z amorkiem REBĄ, ale blokada praktycznie nic nie blokowała. Pan sprzedawca mówił że tak roxshoxy mają. Wiem że jest tam system flodgate który ma przepuszczać większe siły, ale jest on regulowany, i czy nie dało się by go tak ustawić żeby był całkowicie nieruchomy?
  • 9
  • Odpowiedz
@pipun: nie wiem jak dual air, ale w sprawnym solo air trzeba się naprawdę postarać aby ugiąć zablokowany amor.
Na twoim miejscu bym sobie go odpuścił.
  • Odpowiedz
@pipun: Blokada z manetki czy z pokrętła? Tłumiki MC zostawiają około centymetra luzu nawet przy pełnej blokadzie, nigdy nie będzie tak jak przybity gwoździem, ale jest zauważalna.
  • Odpowiedz
oryginalnie miał manetkę, ale jakaś sprężyna od odbijania była zepsuta i jest teraz pokrętło. Centymetr luzu bym jeszcze zrozumiał ale połowa skoku? Gościu mówi że był w serwisie wymienić oringi i że trochę lepiej jest no ale jak mówię wcześniej uginał się do końca tylko był trochę twardszy.
  • Odpowiedz
A wiecie czy w Fox'ach jest tak samo? Np. kolega ma taniego XCR'a z blokadą hydrauliczną to tam nie ruszy się nawet pół centymetra.
  • Odpowiedz
@pipun: Teoretycznie jeżeli to tylko sprężyna to powinno działać, ludzie sami te sprężyny wyciągali żeby się pozbyć manetki bez wymiany całego tłumika. Być może jest tam za mało oleju, ale tak czy inaczej bez sprężyny jest to Reba z uszkodzonym tłumikiem. Można go kupić za 2-3 stówy na ebayu i jak nic więcej nie jest uszkodzone to jest to jakiś punkt wyjścia w negocjacjach.
Ale na pewno RSy tak nie mają,
  • Odpowiedz
@sebek1987: Blokada w Rebie jest takim mocnym tłumieniem kompresji realizowanym przez tłumik, nijak się ma do sprężyny. Jak bardzo mocno i z bliska się przyjrzysz to zauważysz że wentyl masz na jednej goleni, a tłumik na drugiej. Są odseparowane.
  • Odpowiedz