Wpis z mikrobloga

@Albitos: koszt akcji 50 zł, kiedy 8000 akcji to 8%, zatem całkowita wartość wynosi 5 mln, trochę dużo jak na kapitał zakładowy 50 tys.
Brak dywidendy, same "rozpoczęte" projekty, rynek zbytu dość mały więc i produkt trudny w sprzedaży. Nie wydaje mi się aby spółka osiągnęła taką wartość.
  • Odpowiedz
@Dzwoneg: :D być może masz rację ale gdyby każdy miał takie podejście jak Ty to by nie zainwestowali np w Warrena Buffeta inwestorzy i dzisiaj nie mieliby z 10 000$ -> 100 000 000$ czy więcej nie pamiętam ile. Według mnie patrzysz zbyt negatywnie, projekt ciekawy, realną usługę dający. Nie wczytywałem się ale jak ma być ekspancja na świat to 5 mln wartość firmy to nie dużo, zważywszy że jest bardzo
  • Odpowiedz
@maniakbitcoin: ok, przyczepić się jeszcze mogę do dwóch rzeczy, 1. nie ma tam żadnej informacji o podwyższonym ryzyku a taka powinna być przy sprzedaży akcji. Podejrzewam że sprzedaż ich odbywa się w sposób nie zgodny z prawem. 2. inwestorzy nie kupują tylko pomysłu, koncepcji które jeszcze nie do końca powstały, najważniejsza informacja to to jak chcą oni sprzedać produkt, wynik finansowy od 2013 roku, koszty, plany sprzedaży, prognozy etc. Dla mnie
  • Odpowiedz
:D być może masz rację ale gdyby każdy miał takie podejście jak Ty to by nie zainwestowali np w Warrena Buffeta inwestorzy i dzisiaj nie mieliby z 10 000$ -> 100 000 000$ czy więcej nie pamiętam ile. Według mnie patrzysz zbyt negatywnie, projekt ciekawy, realną usługę dający. Nie wczytywałem się ale jak ma być ekspancja na świat to 5 mln wartość firmy to nie dużo, zważywszy że jest bardzo wiele funduszy
  • Odpowiedz
@pawlo74: interesowałem się, ale nie zainwestowałem ze względu na "portfele" które można było stracić zbyt łatwo.
Rzecz w tym że statystycznie po 5 latach zostaje 20 firm na 100 nowych, z czego po kolejnych 10 latach przetrwa 10 % z nich. Rozumiem inwestowanie pieniędzy w firmy które mają już produkt/prognozy i sprzedaż, ale płacenie 50 zł za akcję kiedy firma nie jest tyle warta jest dla mnie czystą głupotą. Zobaczymy za
  • Odpowiedz
Rzecz w tym że statystycznie po 5 latach zostaje 20 firm na 100 nowych, z czego po kolejnych 10 latach przetrwa 10 % z nich.


@Dzwoneg: to prawda dlatego właśnie ja stanowczo wolę nowy system kryptowalut gdzie jest możliwość śledzenia swojej inwestycji non-stop 24/7 i gdzie w razie potrzeby można w każdej chwili wyjść z inwestycji z ewentualną niewielką stratą.
Ale to jest całkiem nowy świat globalnych inwestycji, który otwiera przed
  • Odpowiedz
@pawlo74 @Dzwoneg: w 2017 będzie pełna automatyzacja tłumaczeń. Dziś mamy działająca technologię i klientów B2B z tłumaczeniami Online - po drugiej stronie żywy tłumacz - . Pierwszego pilota z technologią automatyczną właśnie zaczynamy z T-mobile. W czerwcu też wejdzie wspólna oferta Tmobile i Migam (abonament dla Głuchych , mało minut dużo internetu i nasza aplikacja) a trakcja tu : http://migam.org/trakcja-migam/
  • Odpowiedz