Wpis z mikrobloga

Kiedy ktoś mnie pyta skąd jestem, odpowiadam: z Polski. A konkretnie, z jakiej części jestem - Komorowscy pochodzą z Kresów, ale ja już się urodziłem na Ziemiach Odzyskanych, w Obornikach koło Wrocławia. To pewnie z tej czereśni ojciec zerwał pierwszą garść owoców i zaniósł mamie tuż po porodzie. Potem mieszkaliśmy w Poznaniu, skąd pochodzi mama, a dzieciństwo spędziłem w Józefowie pod Warszawą, w takim baraku jak ten. Liceum i studia skończyłem w Warszawie. 13 grudnia osiemdziesiątego pierwszego znów się przeprowadziłem, no, trochę nie z własnej woli. No a za dom musiało starczyć zdjęcie dzieci, które wisiało nad łóżkiem. Na warszawskim Powiślu wychowaliśmy pięcioro dzieci. Mamy też dom na Suwalszczyźnie, w miejscowości o wdzięcznej nazwie Buda Ruska. Ale z gór nie jesteś? heh Ale góry kocham! Kiedy ktoś zatem spyta: "a konkretnie z jakiej części Polski?", odpowiadam - konkretnie - z całej Polski.

#2010 #pasta #komorowski #wybory
Pobierz RychuPejaSoLUfka - Kiedy ktoś mnie pyta skąd jestem, odpowiadam: z Polski. A konkretn...
źródło: comment_FAqij1ERuZvK8BlHBCnyBVR5TEMn25xh.jpg
  • 1