Wpis z mikrobloga

Z chwilą gdy skończyłem 18lat obiecałem sobie że będę oddawał krew wtedy kiedy będę mógł bo mój Tata zachorował gdy miałem 15 lat i miał operacje na otwartym sercu i była potrzebna krew a niestety ma rzadką bo 0rh+ i musieli od Ojca pobierać krew przed operacją to pomyślałem że też taką mam i będę oddawać ale niestety mam a Rh+ i dziś był 13sty raz. Na prawdę nie wiele trzeba aby pomóc innym i można dać coś od siebie. Przy okazji jak już jestem 6 lat na wykopie to #pokazmorde :)
Dowiedziałem się dziś dodatkowo, że jak oddam jeszcze raz krew to będę mógł darmo jeździć autobusami we #wloclawek bo wystarczy oddać 6 litrów :D
5850ml krwi za mną , by było więcej czyli 6750ml ale miałem zbyt mało krwinek czerwonych i niestety nie oddałem
Wszystkich gorąco zachęcam do oddawania krwi bo na prawdę warto!
Wszyscy Ci co twierdzą, że po tym są jakieś choroby, człowiek się źle czuję, nasza krew jest sprzedawana etc to niech siedzą cicho bo ja nigdy się źle nie czułem a przy okazji mam darmowe badania :) na ten dzień czuję się jak #wygryw ( ͡ ͜ʖ ͡)
#krew #oddawaniekrwii
love2spooch - Z chwilą gdy skończyłem 18lat obiecałem sobie że będę oddawał krew wted...

źródło: comment_rFsY8RZHumoZ7m1qQM6eI45hdpaU3Hxy.jpg

Pobierz
  • 51
@love2spooch: Pierwszy raz oddałam krew w dniu 18 urodzin :) Co prawda lekarz chciał mnie odesłać do domu. Twierdził, że wtedy KOŃCZĘ 18, ale skończę dopiero następnego dnia i wtedy mogę przyjść i oddać. Ale zaprotestowałam, że mogę kupić legalnie alkohol tego dnia to krew też oddam i się udało :) Tydzień temu też oddawałam krew i też gorąco zachęcam wszystkich!
@lewansky: Też oddałem pierwszy raz w dniu swoich osiemnastych urodzin, a podczas oddawania dowiedziałem się, że już 17-latek może oddać krew, jeśli posiada zgodę rodziców. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale przynajmniej miałem powód do nie zachlania pały wieczorem xd