Wpis z mikrobloga

Z chwilą gdy skończyłem 18lat obiecałem sobie że będę oddawał krew wtedy kiedy będę mógł bo mój Tata zachorował gdy miałem 15 lat i miał operacje na otwartym sercu i była potrzebna krew a niestety ma rzadką bo 0rh+ i musieli od Ojca pobierać krew przed operacją to pomyślałem że też taką mam i będę oddawać ale niestety mam a Rh+ i dziś był 13sty raz. Na prawdę nie wiele trzeba aby pomóc innym i można dać coś od siebie. Przy okazji jak już jestem 6 lat na wykopie to #pokazmorde :)
Dowiedziałem się dziś dodatkowo, że jak oddam jeszcze raz krew to będę mógł darmo jeździć autobusami we #wloclawek bo wystarczy oddać 6 litrów :D
5850ml krwi za mną , by było więcej czyli 6750ml ale miałem zbyt mało krwinek czerwonych i niestety nie oddałem
Wszystkich gorąco zachęcam do oddawania krwi bo na prawdę warto!
Wszyscy Ci co twierdzą, że po tym są jakieś choroby, człowiek się źle czuję, nasza krew jest sprzedawana etc to niech siedzą cicho bo ja nigdy się źle nie czułem a przy okazji mam darmowe badania :) na ten dzień czuję się jak #wygryw ( ͡ ͜ʖ ͡)
#krew #oddawaniekrwii
love2spooch - Z chwilą gdy skończyłem 18lat obiecałem sobie że będę oddawał krew wted...

źródło: comment_rFsY8RZHumoZ7m1qQM6eI45hdpaU3Hxy.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@love2spooch: Ja pierwszy raz oddałem dzień po 18 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do dzisiaj pamiętam jak recepcjonistka po zobaczeniu daty urodzenia ściszonym głosem spytała się.. ale pan wczoraj nie pił? Jako że miałem urodziny w tygodniu to nie piłem.
Dzisiaj mam 21 lat z małym hakiem i za sobą ponad 14 donacji z wynikiem ponad 6l. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@love2spooch: bry :3 takie małe pytanko na 1 raz ( 18 urodziny jakieś 5 dni temu dopiero) czy trzeba się gdzieś wcześniej zgłosić do lekarza rodzinnego itp czy można jechać od razu do stacji krwiodawstwa ? :3
  • Odpowiedz
Zazdroszczę. Sam wybrałem się kilka dni po osiemnastce, by pierwszy raz oddać krew. Niestety okazało się, że ze względu na przyjmowane leki na alergię nie mogę zostać dawcą. :(
  • Odpowiedz
@lukaszwasyl: od razu , warto podejsc do tego spokojnie i to na prawde nie boli tylko jak wbijaja igle ;) jak ktos oddaje regularnie to uzaleznia bo znam takie osoby co odliczaja za ile dni moga oddac krew, czekolady oddaje do sierocinca obok a kubusia oraz wafelka jem po drodze :p
  • Odpowiedz
@love2spooch: A czy tylko ja jak jakiś #podludz zostawiam sobie te ładne, biało-czerwone pudełka po czekoladach? Już całą półkę sobie tym obstawiłem ()

PS. wydawało mi się, że te bonusy jak darmowa komunikacja dopiero na 3lvlu, czyt. 18litrach. No i na każdy lvl zasłużonego honorowego dawcy jest fajna odznaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz