Wpis z mikrobloga

W sumie nigdy się tutaj o to nie pytałem, a może być coś ciekawego ci mi życie naprostuje - od 30 minut mam #depresje i stany przed #samobojstwo , nie pytajcie czemu, co za #!$%@? #!$%@? (,) - i wpadnę na jakąś lepszą ścieżkę życiową...

Jak wygląda praca i zdobywanie pracy w #gamedev ? Bardziej pod #unity3d bo jako tako to znam, ale nie ukrywam że głównie mod modele chciałbym iść. Od małego dzieciaka chciałem robić filmy, ale do filmów potrzebne jest o wiele więcej zmiennych niż do animacji, gdzie krótkometrażówkę z kilkoma postaciami byłbym w stanie zrobić sam. Oczywiście znam realia i samemu to by zbyt dużo czasu zajęło, ale mam nadzieję że zrozumiecie tę różnicę o co mi chodzi :/ .
Nie chcę pchać się tam gdzie mnie nie chcą i tam gdzie jest dużo chętnych, ale patrząc na moją sytuację rodzinną mógłbym nawet na jakimś hamaczku ze śpiworem i karimatą - albo samym śpiworem i karimatą, ale nie ukrywam że to pierwsze to lepsza sprawa - spać gdzieś w cichym pokoju w firmie, po prostu chciałbym się trochę oduzależnić finansowo od drugiego człowieka, a także mam na oku ładny samochód... No i trochę pozmieniałem moje marzenia na życie z tych mocno budżetowych do tych wymagających więcej odwagi niż budżetu, ale jednak hajs się przyda, prawko zrobić, jakieś licencje na oprogramowanie i umiejętości "robocze" i tym podobne...
  • 23
@spatsi: a kto powiedział że to moje pierwsze? Może faktycznie #depresja to za dużo, ale, o wiem, "zdołowanie" bardziej oddaje to co czuje. Bo zazwyczaj to działa jak sinusoida, czuje się zajebiście, coś nie wychodzi i #!$%@?, ojciec wraca z roboty i do byle gówna się przypieprza, jeszcze większy #!$%@?.

Może i dramatyzuję, ale ja nie mam nawet gdzie spieprzyć żeby go nie słyszeć, najbliższym dziadkom się zeszło a ich dom
@TheMan: W internecie nie podaję, ale jak coś to dzięki za chęci :) .
@binerek: No w Polsce najlepiej, znajdziesz pracę jako programista, ale jak umiesz wszystko to najlepiej jakbyś sam tę grę robił. Poza tym jeszcze jest kwestia tego na jakim poziomie jest to "wszystko" ...
@jamjest: @TheMan: @binerek: @Zeroize: @spatsi: @Wextor @jigsaw96
Ale powiem szczerze i otwarcie.. chyba porwałem się z motyką na słońce, bo z tego co czytam i oglądam po artykułach i poradnikach, gry 2d są prostsze od takich cudów jak ja robię. Jak zwykle ambicje wielkie ale... :< .

Prawdopodobnie więcej bym się nauczył gdybym przez ten czas zrobił z dziesięć prostych platformówek 2D i lepiej by się to