Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina

2 tygodnie temu przyjelismy do roboty fizycznej 4 ukraincow.
Jestem bardzo zadowolony z tego jak sie spisuja.
Nie sa to fachowcy, bo nie specjalistow szukalismy, najstarszy ma 27 lat

Co ich odroznia od polakow:
pija tylko po robocie
sami szukaja roboty, w sensie nie kreca sie jak smrod po gaciach, byleby tylko zmiana sie skonczyla
sa grzeczni, do wszystkich mowia pan,
okolo 50% bardziej wydajni
sa punktualni przynajmniej na razie.
nie marudza jesli z przyczyn nie zaleznych spoznimy sie z wyplata tygodniowki
swoje 7,5 pln/h (bedzie chyba wiecej, bo jestesmy zadowoleni) odbieraja kuwra z usmiechem i podziekowaniami, a nie z mina smerfa marudy.

Polacy nie byli zli, ale w porownaniu z ukraincami to ukraincy to NADPRACOWNICY

teraz czekamy na dwie dziewczyny z ukrainy, jedna jako fakturzystka (uczyla polskiego w szkole), druga jako pomoc biurowa. Mam duze nadzieje co do tego.

OTWORZYC GRANICE!!!
mistrz_tekkena - #oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina 

2 tygodnie temu przyjel...

źródło: comment_9lHjtn82JwCRRLaYfJInFvskKoXOlTdb.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
Dobrze, to załóżmy, że relokacja jest ciężka (jest ku temu wiele powodów), a w twojej okolicy nikt nie płaci więcej niż 1zł/h i masz biedę w domu. Uważasz, że to godna stawka czy idziesz bo nie ma innego wyjścia? Pochodzę z małego miasta i doskonale widzę jak wygląda świat w takich miejscach. Nikt nie płaci więcej szeregowemu pracownikowi niż 1400-1500zł do ręki. Przecież to jakiś śmiech na sali, a nie wypłata. Jak
  • Odpowiedz
@Sudokuu: No to trzeba liczyć z opłatami, czyli pewnie koło 600zł wychodzi (o ile mówisz o opłacie 500zł za mieszkanie wliczonej z czynszem administracyjnym) :) Wtedy się zgodzę i jest to cena porównywalna do Białołęki, Pragi itp.

Ależ oczywiście , że się z tobą zgadzam. Po prostu dajesz doskonały przykład, że wolny rynek nie zawsze się sprawdza, ale do korwinistów to nie dociera. A przykłady które właśnie podajesz doskonale pokazują,
  • Odpowiedz
@adam-skowyt: Nie chodzi o to czy to fake czy nie, chodzi o #!$%@? podejście i wypowiedzi ludzi, którzy nigdy nie pracowali, a zachowują się jakby wszystkie rozumy zjedli ;)

@Slashowa: Też mi się tak wydaje. Ja na jego miejscu też bym nie rzucał prawdziwego zdjęcia, bo przecież wykopki zaraz by na skarbówkę doniosły.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Za 7 zł to ja pracowałem na budowie jako nic nie umiejący pomocnik. Miałem do tego spanie i tygodniówkę 180zł na żarcie plus dowóz i przywóz z miejsca pracy. Z każdą zdobytą umiejętnością moja stawka rosła aż do 13 zł na godzinę po dwóch latach. Dzięki Tobie i Twoim pracownikom w Polsce zniknie klasa średnia. Będzie tak jak w Rosji bogacze i biedacy.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: xDD Dobry troll, mój kolega ma firmę budowlaną i musi im płacić od metra bo na godzinę się tak ociągają że jeden przy normalnych zarobkach w miarę, jak na Ukrainca (12zl/h), musiał pracować 14h by skonczyc i zarobil 40zl xD
  • Odpowiedz
Wyszło lewactwo z wykopków. Gdzie wasze poparcie dla kapitalizmu?


@Unifokalizacja: @Nadrill

Ale debilny argument, powielany przez innych debili. To, że popieram wolny rynek oznacza, że nie mogę krytykować praktyk jakiegoś kapitalisty? Jebnijcie się w łeb.
  • Odpowiedz
@ruszka: po prostu wyszło że dla własnej wygody jesteś w stanie w jednej chwili stać się lewakiem. wojującym socjalistą.
Tyle jesteście warci. Kiedy Korwin mówi o obniżeniu podatków jesteście prawicowymi konserwatystami, a zaraz kiedy ktoś pokaże wam konsekwencje takiej ideologii to natychmiast stajecie w opozycji do waszych wcześniejszych poglądów stajac się przedstawicielami mas pracujących i #!$%@? o wyzysku przez kapitalistów.
Oto społeczność wykopków: oportuniści bez żenady przeczący sami sobie. Najgorszy
  • Odpowiedz