Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina

2 tygodnie temu przyjelismy do roboty fizycznej 4 ukraincow.
Jestem bardzo zadowolony z tego jak sie spisuja.
Nie sa to fachowcy, bo nie specjalistow szukalismy, najstarszy ma 27 lat

Co ich odroznia od polakow:
pija tylko po robocie
sami szukaja roboty, w sensie nie kreca sie jak smrod po gaciach, byleby tylko zmiana sie skonczyla
sa grzeczni, do wszystkich mowia pan,
okolo 50% bardziej wydajni
sa punktualni przynajmniej na razie.
nie marudza jesli z przyczyn nie zaleznych spoznimy sie z wyplata tygodniowki
swoje 7,5 pln/h (bedzie chyba wiecej, bo jestesmy zadowoleni) odbieraja kuwra z usmiechem i podziekowaniami, a nie z mina smerfa marudy.

Polacy nie byli zli, ale w porownaniu z ukraincami to ukraincy to NADPRACOWNICY

teraz czekamy na dwie dziewczyny z ukrainy, jedna jako fakturzystka (uczyla polskiego w szkole), druga jako pomoc biurowa. Mam duze nadzieje co do tego.

OTWORZYC GRANICE!!!
mistrz_tekkena - #oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina 

2 tygodnie temu przyjel...

źródło: comment_9lHjtn82JwCRRLaYfJInFvskKoXOlTdb.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
@ediz4: chodzilo mi o to ze niby na wykopie tacy wolnorynkowcy, a tu zonk.myslalem ze kuce to synonim dla korwinjugend, moze sie pomylilem
  • Odpowiedz
@landoleed: To całe wyżywienie to widzę śniadanie i zwykły, średni obiad. Kolacja we własnym zakresie. Do tego nie wiadomo jakie warunki mieszkalne. Gość wspominał, że to Polska B, daleko od skupisk ludzi. W takich lokalizacjach zakwaterowanie to są groszowe sprawy.
  • Odpowiedz
@rskk: wciaz to serio nie sa zle pieniadze jak na "Polske B" za prace fizyczna z szama i dachem w cenie, na budowie w trojmiescie kafelkarze ze wschodu Polski pracowali za dyszke na godzine z noclegiem w baraku i szama za wlasne.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Oni sobie wysyłają pieniądze na Ukrainę, gdzie życie ich dzieci nie jest tak drogie, więc oni są zadowoleni, a Polacy których nie stać na utrzymanie rodziny w Polsce już nie. Chęć spłodzenia potomstwa jest dyktowana przez instynkty. Czy to normalne, żeby ojciec musiał wyjeżdżać, aby rodzinę utrzymać? Niedługo będziemy musieli dzieci z matkami do Afryki wysyłać, jeżeli sami nie będziemy chcieli wyjechać do bogatszego kraju.
  • Odpowiedz