Wpis z mikrobloga

Już po Prima Aprilis, więc się nie wyrobiłem z pomysłem, o którym pisałem tutaj http://www.wykop.pl/wpis/12017639/#comment-36976789

Jako, że w poniedziałek ogłoszę w swojej obecnej firmie, że odchodzę #milionowamotywacja - macie pomysły jak to zrobić? XD

Jestem konsultantem wdrożeniowym SAP'a z ponad 1,5 rocznym doświadczeniem, więc mam kilka różnych #mojdzienwpracy

Dzień idealny, który udaje mi się realizować będąc w domu:
5:21 pobudka
5:50 wyjście z domu
6:00 - 8:00 - siłownia
~8:30 wyjście z domu
9:30 docieram do pracy
Każdy dzień wygląda inaczej, różne problemy, różne projekty, ogólnie rozwiązuję zgłoszenia serwisowe, konfiguruję i testuję konfigurację, współpracuję z innymi konsultantami, programistami, robię instrukcje. Spotkania.
Około 17 wychodzę z #mordornadomaniewskiej i docieram o 18
~23:30 idę spać

W delegacji
Wariant 1:
Wstaję o 4/5 rano i wsiadam w auto, robię 150/200/300 km i jadę na szkolenie lub spotkanie z Klientem.

Wariant 2:
Śpię w hotelu, wstaję o 6.
6:30/7 - śniadanie w hotelu
8/9 - docieram do Klienta
6/8h szkolenia
Jadę do kolejnego miasta lub wracam do domu X godzin. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przez ostatni rok byłem ponad 110 dni u Klienta, spałem w około 50 hotelach w ponad 30 miastach. #sap

#milionowamotywacja - mój tag ( ͡ ͜ʖ ͡)
D3lt4 - Już po Prima Aprilis, więc się nie wyrobiłem z pomysłem, o którym pisałem tut...

źródło: comment_SHJckpTBVxuLkG65nk7IR07bn7T8yXfC.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UlfNitjsefni: Z tą mobilnością to zależy od projektu i etapu. IMHO dużą część serwisu można robić z plaży w Egipcie ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jak znasz system i coś nie działa, to ogarniesz e-mailami itd.
Do tego dążę, żeby być Seniorem i móc na miesiąc wyjechać do ciepłych krajów i zdalnie popracować sobie. :)
  • Odpowiedz
@Revital: studia masz w Poznaniu i we Wrocławiu
kursów płatnych jest w pytę, ale nie mają sensu, bo uczą konkretnych rzeczy. Firma co do zasady ma instrukcje użytkownika do wszystkich procesów, które potrzebują.

Ja z wykształcenia technik-informatyk, wyższe dopiero robię, więc mam średnie wykształcenie i w międzyczasie zrobiłem kurs na księgowego[1 stopień] w stowarzyszeniu księgowych.

@SoIrresistible: Myślę, że jest to realne, nie full time zdalnie, ale częściowo tak.
  • Odpowiedz
@Revital: są kursy SAPowe, www.training.sap.com. W Polsce również (zagraniczne podobno lepsze). Cena ~6k złota w PL

Poza kursami, masz certyfikaty gdzie zdajesz egzamin i dostajesz certyfikat.

Jak się rozwijać? Jak jesteś użytkownikiem końcowym to musisz samemu kombinować. Zdobyć podręczniki konsultanckie na lewo, albo poprzez SAP learning hub
  • Odpowiedz
Do tego dążę, żeby być Seniorem i móc na miesiąc wyjechać do ciepłych krajów i zdalnie popracować sobie. :)


@D3lt4: tu zgoda, Senior może wiele, ale Junior i zwykły... mam wątpliwości.
  • Odpowiedz
to konsultanci między sobą niechętnie też się dzielą wiedzą


@UlfNitjsefni: e tam, takie rzeczy to chyba tylko na SCN, gdzie niektorzy hindusi pisza:

Solved it myself


i nic poza tym. Wiekszosc z tych, z ktorymi pracowalem nie ma takich oporow
  • Odpowiedz
@D3lt4: czy pracując ogólnie jako konsultant IT związany z pewnym systemem, ale znacznie mniejszego kalibru niż np. SAP - czy łatwo jest mając kilka lat doświadczenia i wiedzy analitycznej znaleźć pracę jako konsultant właśnie np. SAP?
  • Odpowiedz
@nilhir: W SAP'ie najważniejszy jest biznes. Znasz procesy logistyczne, rachunkowość, kadry lub cokolwiek innego? Na początek Twoje doświadczenie na pewno jest spoko, ale ogólnie to konsultant od Fi to tak naprawdę techniczny księgowy itd.
  • Odpowiedz
@D3lt4: Ja jestem copywriterem i dodaję produkty na stronę i co stwierdzam... #!$%@? JAKI TEN PROGRAM JEST #!$%@?ĘTY xD Przynajmniej dla mnie. Milion rubryk, które nie wiem do czego służą. Dodatkowo brak jakichkolwiek normalnych przycisków do akceptowania czy też odrzucania, nie ma logiki ;D Jestem laikiem, ale takie odnoszę wrażenie. No i nie mniej jestem pełen podziwu że ogarniasz to gówno :D
  • Odpowiedz