Wpis z mikrobloga

Już po Prima Aprilis, więc się nie wyrobiłem z pomysłem, o którym pisałem tutaj http://www.wykop.pl/wpis/12017639/#comment-36976789

Jako, że w poniedziałek ogłoszę w swojej obecnej firmie, że odchodzę #milionowamotywacja - macie pomysły jak to zrobić? XD

Jestem konsultantem wdrożeniowym SAP'a z ponad 1,5 rocznym doświadczeniem, więc mam kilka różnych #mojdzienwpracy

Dzień idealny, który udaje mi się realizować będąc w domu:
5:21 pobudka
5:50 wyjście z domu
6:00 - 8:00 - siłownia
~8:30 wyjście z domu
9:30 docieram do pracy
Każdy dzień wygląda inaczej, różne problemy, różne projekty, ogólnie rozwiązuję zgłoszenia serwisowe, konfiguruję i testuję konfigurację, współpracuję z innymi konsultantami, programistami, robię instrukcje. Spotkania.
Około 17 wychodzę z #mordornadomaniewskiej i docieram o 18
~23:30 idę spać

W delegacji
Wariant 1:
Wstaję o 4/5 rano i wsiadam w auto, robię 150/200/300 km i jadę na szkolenie lub spotkanie z Klientem.

Wariant 2:
Śpię w hotelu, wstaję o 6.
6:30/7 - śniadanie w hotelu
8/9 - docieram do Klienta
6/8h szkolenia
Jadę do kolejnego miasta lub wracam do domu X godzin. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przez ostatni rok byłem ponad 110 dni u Klienta, spałem w około 50 hotelach w ponad 30 miastach. #sap

#milionowamotywacja - mój tag ( ͡ ͜ʖ ͡)
D3lt4 - Już po Prima Aprilis, więc się nie wyrobiłem z pomysłem, o którym pisałem tut...

źródło: comment_SHJckpTBVxuLkG65nk7IR07bn7T8yXfC.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@D3lt4: jak wyglądała twoja ścieżka? miałeś styczność z sapem? krąży wieść, że to dość hermetyczne środowisko i jak nigdy nie widziałeś sapa na żywo lub nie byłeś end userem to nie masz co tam szukać.
ile zarabiasz orientacyjnie? skoro rzucasz robotę to przenosisz się do innej firmy czy może zmieniasz charakter zatrudnienia? jakie są twoje plany jeśli chodzi o tę karierę?
jaki moduł?
  • Odpowiedz
krąży wieść, że to dość hermetyczne środowisko i jak nigdy nie widziałeś sapa na żywo lub nie byłeś end userem to nie masz co tam szukać.


@SoIrresistible: niektórzy konsultanci nawet niechętnie się dzielą wiedzą z innymi xD
  • Odpowiedz
@SoIrresistible: ale generalnie jak nie byłeś end userem, to nie masz czego szukać. Ktoś Ci musi pokazać, albo będziesz rzeźbił coś co nie będzie miało rąk i nóg... I tak jak mówię, a propos hermetycznego środowiska, to konsultanci między sobą niechętnie też się dzielą wiedzą, to jakby definiuje specyfikę środowiska :D
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: pytam z ciekawości, bo już mi przeszła chęć na sapa.
przyszłości w Polsce nie planuję i szukam złotego środka - zawodu, który zapewniłby mi 100% mobilność. myślałem o testowaniu.
a co do sapa zauważyłem, że w ofertach zagranico dużo wymagają. Stąd też pytanie moje do opa czy ma zamiar zostać w Polsce czy np. pracować w USA lub AU. Tam stawki dla sapowców z tego co patrzyłem są naprawdę
  • Odpowiedz
@GlenPL: Żeby pytali xD Po co marnować 9 minut wstając o 5:30? :P

@gregu-: Zależy od firmy, od modułu, doświadczenia, rodzaju umowy. Uzupełnij na pracuj.pl raport i zobaczysz dość realne stawki. Polecam umowę zlecenie student. Fajnie można skoczyć z wynagrodzeniem. :)

@SoIrresistible: Pracowałem w browarze, napisałem do SAP Polska na FB, dostałem się tam na 3 miesiące na praktyki, a później poszedłem do firmy, w której teraz pracuje i od maja idę do nowej. To prawda, bo nie ma dostępu do ogólnych systemów. Więc jak nie pracujesz w firmie, która ma dostęp do SAP'a lub na
  • Odpowiedz
@SoIrresistible: wszędzie dużo wymagają, na programistów też dużo wymagają, a mimo to rynek wchłania wszystkich. SAP to raczej średnio mobilny zawód, chyba że poprzez mobilność rozumiesz to, że jeździsz od klienta do klienta :D, a nie to, że podróżujesz i pracujesz z miejsc w których Ci wygodnie.

Pracuję na umowe zlecenie student, orientacyjnie trochę ponad 2x średnia krajowa.


@D3lt4: najsss
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: Zgadza się, bez dostępu do SCN'a, instrukcji i wiedzy innych, nie idzie poznać SAP'a... No i dostęp do samego systemu.

@SoIrresistible: Chciałbym jakieś projekty zagraniczne, ale ogólnie życie, przynajmniej na razie, planuję w Polsce.
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: nie o take mobilność walczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
zdaję sobie sprawę z tego, że obecnie najwięcej dzieje się wokół procesu wytwarzania oprogramowania (programowanie, testowanie) a z racji, że typowym programistą nie chce być i nie bardzo mi zależy na wielkiej karierze i mega kasie, to pomyślałem o testowaniu.
marzy mi się praca w różnych krajach, ale bardzo mnie ciągnie
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: u mnie firma posługuje sie systemem sap, mozesz doradzić jak sie rozwijać w tym kierunku, sa jakieś kursy płatne potwierdzone certyfikatem albo podyplomowe w tym kierunku? Jakie masz wykształcenie, jeśli można spytać
  • Odpowiedz