Wpis z mikrobloga

Tak sobie patrze na ten obrazek poniżej i myślę, że wzory skróconego mnożenia to pikuś. Ale niech mi ktoś wytłumaczy po jaki #!$%@? wtłaczano mi przez podstawówkę i gimnazjum rozkład zdania na przydawki dopełniacze i inne bzdury? Do tej pory czekam aż mi się przyda umiejętność wyróżnienia w zdaniu przyimka czy okolicznika.

#edukacja #gorzkiezale #oswiadczenie #plusujcielinde
mroz3 - Tak sobie patrze na ten obrazek poniżej i myślę, że wzory skróconego mnożenia...

źródło: comment_zBZfc5GvHn8QRic8S4B4Rs3X6QvTM9yz.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@spatsi: @edgar_k: beka z was, bo macie się za lepszych znając kilka gówno-słówek i zależności przydających się tylko w wąskiej dziedzinie z życia, bez znajomości których nic złego się nie dzieje
  • Odpowiedz
@mroz3: hmmm, prosze bardzo. Niespelnione zycie seksualne, ukryta opcja niemiecka. Hmmm, gimbaza mentalna, maniakalnie ogladasz kwejka i smieszne kotki. Na imie masz Sebastian ale sie nie przyznajesz, bo wiocha. Chyba tyle jak na razie

beka z was, bo macie się za lepszych znając kilka gówno-słówek i zależności przydających się tylko w wąskiej dziedzinie z życia, bez znajomości których nic złego się nie dzieje


@Ardeo: heh, to wlasnie problem wspolczesnej "cywilizacji" - jak ktos cos wie, niewazne czy istotne czy nie, to oburzenie, ze "hurr durr wymadrzaja sie a ja bez tego zyje i cale zycie zylem, mondrusie ino do lopaty nie
  • Odpowiedz
tak bo ciekawostkowa wiedza z j polskiego jest wyznacznikiem mądrości


@mroz3: nigdzie nie napisalem,ze jest wyznacznikiem madrosci, ale za to podejscie "lepiej nie wiedziec a jak ktos wie to jest gorszy" - na pewno takim wyznacznikiem nie jest ;)
  • Odpowiedz
@spatsi: @edgar_k: no macie racje, powinienem napisać "wiedza bezużyteczna, nie jest powodem do dumy",

@Ardeo: heh, to wlasnie problem wspolczesnej "cywilizacji" - jak ktos cos wie, niewazne czy istotne czy nie, to oburzenie, ze "hurr durr wymadrzaja sie a ja bez tego zyje i cale zycie zylem, mondrusie ino do lopaty nie chco isc pracowac".


bo faktycznie się wymądrzacie
  • Odpowiedz
@Ardeo: bo nie zgadzamy sie ze stwierdzeniem, ze "hurr durr uczo w szkolach niepotrzebnych rzeczy"?


@edgar_k: bo nie możesz zrozumieć, że wiedza którą posiadasz nie jest potrzebna każdemu
  • Odpowiedz
@mroz3: Jest elementem wiedzy uznawanej za podstawową. Oczywiście, możesz nie znać części zdania, nie wiedzieć ile jest województw, nie umieć policzyć objętości kuli i nie przeczytać w życiu żadnej książki - wszak nigdy Ci się to do przetrwania nie przyda. Nie dziw się tylko, że będziesz uznawany za intelektualne dno.
  • Odpowiedz
@Ardeo: Ale niektórym jest, a szkoła ma za zadanie przygotować do wszystkich kierunków studiów (jak się z tego wywiązuje to jest temat na inną dyskusję), więc powinna być nauczana.
  • Odpowiedz
@spatsi: no cóż ze wszystkich umiejętności czy osiągnięć nie znam jedynie w/w części zdania także śmiem twierdzić że do intelektualnego dna jest mi daleko
  • Odpowiedz
@spatsi: no właśnie chodzi o tych niektórych, czyli uczą się jej również ci którym będzie ona teoretycznie niepotrzebna, jednak jako dzieci nie mogą stwierdzić co im się w życiu przyda.
  • Odpowiedz
@spatsi: zrozum też, że osoba nie znająca części zdania (czyli nie posiadająca pełnej wiedzy podstawowej), może posiadać ogromną wiedzę z innego działu, co czyni ją bardziej wartościową od takiego tylko z wiedzą podstawową
  • Odpowiedz
zrozum też, że osoba nie znająca części zdania (czyli nie posiadająca pełnej wiedzy podstawowej), może posiadać ogromną wiedzę z innego działu, co czyni ją bardziej wartościową od takiego tylko z wiedzą podstawową


@Ardeo: Nie wiem, co jest wartościowego w osobie, która mając fachową wiedzę w danej dziedzinie nie jest w stanie zbyt wiele o niej powiedzieć, ani nic wytłumaczyć drugiej osobie, bo brakuje jej zasobu słownictwa lub budowane przez nią zdania są niezrozumiałe.
Przykład: zobacz jak budowane są twierdzenia w matematyce wyższej - pomimo, że jest to przedmiot ścisły, wszystko jest pisane w złożony, ale zrozumiały sposób.

Miałem przypadek wykładowcy na wyższej uczelni (żeby było zabawniej - członka PAN), który z podczas wykładu z analizy matematycznej z pełną
  • Odpowiedz
z małej litery


@mroz3: małą literą

Właśnie o to chodzi - nie potrafisz poprawnie. O ile tu Ci nikt na to nie zwróci uwagi (no może poza #grammarnazi), o tyle próbując się wypowiedzieć wśród ludzi na poziomie, wyjdziesz na głupka.
  • Odpowiedz
Do tej pory czekam aż mi się przyda umiejętność wyróżnienia w zdaniu przyimka czy okolicznika.


@mroz3: Ja to lubię jak ludzie się samoszufladkują jako proste mrówy do roboty. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz