Wpis z mikrobloga

Tak sobie patrze na ten obrazek poniżej i myślę, że wzory skróconego mnożenia to pikuś. Ale niech mi ktoś wytłumaczy po jaki #!$%@? wtłaczano mi przez podstawówkę i gimnazjum rozkład zdania na przydawki dopełniacze i inne bzdury? Do tej pory czekam aż mi się przyda umiejętność wyróżnienia w zdaniu przyimka czy okolicznika.

#edukacja #gorzkiezale #oswiadczenie #plusujcielinde
mroz3 - Tak sobie patrze na ten obrazek poniżej i myślę, że wzory skróconego mnożenia...

źródło: comment_zBZfc5GvHn8QRic8S4B4Rs3X6QvTM9yz.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@mroz3: Bo wykształcony człowiek powinien mieć o tym jakieś pojęcie, choćby szczątkowe. Znajomość władców Polski też nigdy Ci się nie przyda, ale chyba jednak wypada wiedzieć kim był np. Bolesław Chrobry?
  • Odpowiedz
@mroz3: po to, zebyś nie był kretynem który wie tylko ile musi żeby, żeby odbębnić fajrant, no ale jak widać się nie udało.
A po co w sumie piszesz na wypoku? Potrzebne Ci do czegoś w życiu?
  • Odpowiedz
@4d1n: Ja rozumiem, że nie wszystko czego uczymy się w szkole przydaje się w życiu ale dla mnie rozbiórka zdania na części mowy i zdania to kompletna bzdura chyba, że ktoś zamierza iść na filologię.
  • Odpowiedz
chyba, że ktoś zamierza iść na filologię.


@mroz3: Gratuluję, sam doszedłeś do wniosku, że jednak do czegoś się to przydaje, czyli Twój post jest o kant dupy rozbić. Doceniam samokrytykę.
  • Odpowiedz
@mroz3: Bez podstaw wiedzy o języku, nie potrafisz go poprawnie używać. Z niedouczenia biorą się takie kwiatki, jak budowanie zdań w szyku końcowym (jakby zerżnięte z niemieckiego), czy kończenie każdego zdania zaimkiem "tak", albo cytując Ciebie:

Ja rozumiem

Po co Ci to "ja"? W języku polskim potocznym nie używa się zaimka osobowego na początku zdania.
  • Odpowiedz
@spatsi: jednak są dużo przydatniejsze rzeczy jednak na takie raczej ciekawostki kładzie się duży nacisk i nadal uważam, że to jest nieprzydatne
  • Odpowiedz
@mroz3: Dla ludzi studiujących filologię lub uczących się języków obcych jest jak najbardziej przydatne. Poza tym, jak już mówiłem, przydatność nie jest jedynym kryterium decydującym o umieszczeniu czegoś w programie nauczania.
  • Odpowiedz
może dlatego edukacja w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia


@mroz3: przykro mi, ale w kazdym kraju tak wyglada, i tak, tez ucza wszedzie wzorow skroconego mnozenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mroz3: Doprawdy nie rozumiem dlaczego tak bardzo przeszkadza Ci nauczanie wiedzy, która jest absolutną podstawą na pewnych kierunkach studiów oraz przydaje się w niektórych dziedzinach życia.
  • Odpowiedz
@mroz3: no, zapytalem siedzacego obok brytola - tak, tez mial w szkole budowe zdan po angielsku i tego typu frykasy, a to podobno uznawany za jeden "z lepszych" systemow nauczania na swiecie..
  • Odpowiedz
@mroz3: jeżeli chcesz w 100% poprawnie się wyrażać to ta wiedza jest niezbędna, jednak do niczego więcej niż do 100% poprawnego wyrażania się nie przyda ( ͡° ͜ʖ ͡°), ewentualnie jest to podstawa pod przyszłą edukacje. wiesz, część pójdzie na humana i im się to wtedy przyda. wczesna szkoła kładzie tylko podwaliny pod kolejne etapy rozwoju, to nie tak, że wszystko ze szkoły ma się w życiu
  • Odpowiedz
Doprawdy nie rozumiem dlaczego tak bardzo przeszkadza Ci nauczanie wiedzy, która jest absolutną podstawą na pewnych kierunkach studiów oraz przydaje się w niektórych dziedzinach życia.


@spatsi: to jest taki gatunek ludzi, ktorym nic sie nie przyda i wszystko jest niepotrzebne, im mniej tym lepiej i tak dalej, zreszta, jestem w stanie znalesc analogie miedzy budowa zdan a programowaniem - tez masz obiekty, akcje etc. To wszystko rozwija, ale jak nie ucza
  • Odpowiedz