Wpis z mikrobloga

Pisaliście kiedyś na wykopie przez kilka minut jakiś komentarz, zastanawiając się przy tym nad odpowiednim szykiem zdania, używając przy tym adekwatnych synonimów, które miały podkreślić to co chcecie przekazać, ważąc każde słowo, czytając kilkukrotnie napisane zdania, żeby zorientować się jak brzmią, po czym stwierdzaliście, że to co chcecie napisać to kompletna bzdura?

Miałem tak przed chwilą. Zbyt długo zastanawiałem się nad tym, jak napisać komentarz, żeby przekazywał dokładnie to co mam na myśli, po czym doszedłem do wniosku, że to jest całkowicie pozbawione sensu.

#przemyslenia #komentarze #mirko #mikroblog #wykop #wieczornerozkminy
  • 4
@jadowity_motyl, @dzikiwonsz, @rouxinol: Ja zauważyłem, że kiedyś pisałem bardzo mało komentarzy w porównaniu do obecnej aktywności. Głównie przeglądałem wykop. Jednak gdy już coś napisałem, to zwykle ta wypowiedź miała sporo plusów, czyli zdobyła uznanie. Dziś idę w ilość.

Przemyślana wypowiedź nie musi być wcale mądra. Czasem nie o to nam chodzi. Chcemy, żeby było śmiesznie, ale wówczas też warto się zastanowić nad formą komentarza.