Wpis z mikrobloga

#programowanie #aspnet #csharp #mvc #email

Chciałbym do mojej strony WWW zrobić potwierdzenie e-maila podanego przy rejestracji oraz dodać możliwość przypomnienia hasła z jego użyciem. Większość kodu mam już wygenerowaną przez Visual Studio (Asp.net mvc web application). W komentarzach w kodzie wyczytałem, że powinienem zrobić wszystko tak jak w tym tutorialu.

W tutorialu każą mi się zarejestrować w usłudze SendGrid. Czy to faktycznie jest najlepsze rozwiązanie? W jaki sposób się to zazwyczaj konfiguruje w małych aplikacjach? Jak wy to robicie?

Pamiętam kiedyś bawiłem się w pisanie stron w PHP, trochę w Node.js i pamiętam, że w obu przypadkach wystarczyło użyć jakiejś funkcji typu SendMail i mail został wysłany, nie trzeba było się bawić w żadne konfigurowanie, zakładanie kont. Skoro to niemożliwe, to jakim cudem to wtedy działało?

Interesuje mnie też, czy nie dało by się także skonfigurować to w ten sposób, żeby wysyłać maile poprzez moje konto np. Gmaila bądź Outlooka. Czy jest to dobry sposób? Czy w tym przypadku także są jakieś limity (podobnie jak w ww. SendMailu, gdzie usługa jest darmowa do pewnej ilości maili)?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanDziobaku: Zalezy od klienta i od tego jak ogarnia. Banki maja straszną politykę i wszystko trzeba stawiać u nich.
Ale dla portalu co ma 1000 użytkowników razem z testowymi to mailgun jest ok ;) nawet wp :P
  • Odpowiedz