Wpis z mikrobloga

Dostałem od znajomego oscyloskop Tektronix 465 do wystawienia na allegro. Sprzęt nie używany wiele lat, kolega nie jest elektronikiem. Chciałbym sprawdzić czy działa on poprawnie. Jakie mogę wykonać podstawowe testy w domowych warunkach? Jak wszystko poustawiać żeby przeprowadzić takie testy? Do czego najczęściej wykorzystywany jest oscyloskop - pytam, bo może by mi się przydał i sam bym go kupił.

#elektronika
Pobierz Blastboy - Dostałem od znajomego oscyloskop Tektronix 465 do wystawienia na allegro. ...
źródło: comment_swHumGDFmtBaRqWx20vsYizmOgZDZEsT.jpg
  • 16
@d3mk25: Podłączyłem sondę do kanału pierwszego i kalibratora, przełączniki są ustawione chyba tak samo, aczkolwiek na pokrętle ch1 podświetla mi się prawy prostokąt (na obrazku .1), a nie lewy (10m). Po prawej stronie nie palą mi się lampki Uncal oraz TRG. Na wyświetlaczu pali się tylko podświetlenie.
@Blastboy: Ustaw ch1 suwakiem na gnd i poszukaj używając position (oraz regulacji obrazu) linii ma ekranie, jak nic nie znajdziesz to niestety, oscyloskop niesprawny
@Felonious_Gru: Chyba nawet nie ma konta na allegro, a ja mam sporo sprzedanych przedmiotów. Poza tym myślałem, żeby kupić go dla siebie, ale nie jestem pewien jak bardzo byłby mi przydatny no i skoro nie działa to i tak mi się nie przyda.
Dopiero wieczorem będę mógł sprawdzić drugi kanał.
@Blastboy: Może znajdzie sie jakiś elektronik amator chętny do naprawienia tego oscyloskopu, do profesjonalnych zastosowań się już nie nadaje. Koszt naprawienia może być niewielki, ciezko zdiagnozować usterkę na odległość.