Wpis z mikrobloga

Kiedy myślisz, że nic Cie już nie zaskoczy w #spawanie dostajesz wezwanie na dywanik w biurze NDT

- pewnie chodzi o awanture co w piątek #!$%@?łem inspektorom
( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie

Tym razem mision impossible,
Mam zrobić dwa testy na rurze 168x25 100%ut
Po czym zrobić na tych spoinach dwie poprawki, jedna aż do przetopu włącznie, druga ma polegać na wymianie wybranego ściegu w środku.

Teraz haczyk:
Spoiny mają mieć po poprawkach taką samą wytrzymałość jak nie poprawiane.
Wyżarzanie nie wchodzi w gre,
Teraz siedzę i myśle w jaki sposób będzie pracować nie naprawiana część spoiny i jakie miejsca grzać i jak żeby skurcze były kontrolowane w trakcie spawania, pozostawienie jakiegoś naprężenia w którymś miejscu obniży wytrzymałość i plasterek z tego wycięty może złamać się przy mniejszym wygięciu.

Po to to jest, żeby instytut dawał takie same gwarancje jak na spoiny wykonane perfekcyjnie za pierwszym razem, przy okazji cała technologia będzie zapisana i będzie procedurą naprawczą - pod warunkiem że się uda.

#pracbaza #uk
S.....Q - Kiedy myślisz, że nic Cie już nie zaskoczy w #spawanie dostajesz wezwanie n...

źródło: comment_uEjI32BBaanWrYqJKT3ZasjxvAZhdCXB.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SUQ-MADIQ: @Retnnok: przecież to banał! szybki model w 3d (wałek, no proszę...) potem wrzucasz do MES, warunki brzegowe elegancko, dajesz na to gęstą siateczkę, rzucasz zastępcze von Misesa i wszystko ładnie wychodzi!
ale nie, lepiej było się bawić spawarką zamiast uczyć się przydatnych rzeczy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Retnnok: Normalnie sam bym tak komentował ale tym razem muszę cię ztrollować ( i siebie też ) :
- Na studia !?! Po co !! Spawacz takiego kalibru więcej wyciąga tygodniowo co absolwent w kwartał !
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: hmm hardkor, 90% gości po IWE tego nie ogarnie a robisz to Ty - kluczem do sukcesu zatem jest doświadczenie :D jak Ci się uda to napisz co i jak ;) osobiscie nie wiem jak sam do tego bym podszedł, jutro podpytam z ciekawości firmowego spawalnika bo jestem ciekaw co o tym sądzi ( ͡º ͜ʖ͡º) ja chyba bym wycinał możliwie jak najbardziej na
  • Odpowiedz
  • 1
Wyjdzie na pewno! Jedyna obawa to udarnosc. Dobrze podgrzej (150-200) i trzymaj temperature (najlepiej elektrycznie to grzej) bez pospiechu zeby nie przegrzac. Wąskie i cienkie sznurki i bedzie dobrze. Daj znac jak poszlo.
  • Odpowiedz
@svytur: Jest trzech, bardzo dobrzy - tylko tu nie jest tak jak w pl że jeden mądrzejszy od drugiego, spawalnik wie że teoria to nie praktyka i nie ma co fikać do lidera spawaczy, ustala ze mną co jest do zrobienia i jak nie da rady to znaczy że nie umiemy.
  • Odpowiedz