Wpis z mikrobloga

Kiedy myślisz, że nic Cie już nie zaskoczy w #spawanie dostajesz wezwanie na dywanik w biurze NDT

- pewnie chodzi o awanture co w piątek o------m inspektorom
( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie

Tym razem mision impossible,
Mam zrobić dwa testy na rurze 168x25 100%ut
Po czym zrobić na tych spoinach dwie poprawki, jedna aż do przetopu włącznie, druga ma polegać na wymianie wybranego ściegu w środku.

Teraz haczyk:
Spoiny mają mieć po poprawkach taką samą wytrzymałość jak nie poprawiane.
Wyżarzanie nie wchodzi w gre,
Teraz siedzę i myśle w jaki sposób będzie pracować nie naprawiana część spoiny i jakie miejsca grzać i jak żeby skurcze były kontrolowane w trakcie spawania, pozostawienie jakiegoś naprężenia w którymś miejscu obniży wytrzymałość i plasterek z tego wycięty może złamać się przy mniejszym wygięciu.

Po to to jest, żeby instytut dawał takie same gwarancje jak na spoiny wykonane perfekcyjnie za pierwszym razem, przy okazji cała technologia będzie zapisana i będzie procedurą naprawczą - pod warunkiem że się uda.

#pracbaza #uk
S.....Q - Kiedy myślisz, że nic Cie już nie zaskoczy w #spawanie dostajesz wezwanie n...

źródło: comment_uEjI32BBaanWrYqJKT3ZasjxvAZhdCXB.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@svytur: ultradźwięki i bend test - czyli próba zginania ale jak to się dokładnie odbywa to już nie wiem, wiem o co im chodzi, żeby poprawka nie odbiegała parametrami od reszty, mam też pozaznaczać gdzie dokładnie kończą się i zaczynają ściegi w miejscu poprawianym (jeden będzie stał koło mnie i rysował wszystko w zeszycie)
  • Odpowiedz
  • 0
@SUQ-MADIQ: jakimi parametrami?! Obydwa testy maja sprawdzic czy sie wtapiasz czy kleisz... moim zdaniem zadnej magii w tym niema. Gdzie te "ruły" beda uzywane?
  • Odpowiedz
Co tam jest g2a napisane? Weź to normalnie pospawaj i poprawki tak samo. Przecież oni technologie naprawy kwalifikują jak zwykły wpqr i nie ma prawa ci to nie przejść badan...
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: Ja w mojej firmie robię uprawnienia i mogę wybrać 1.3 albo 5 grupę, zastanawiałem się też nad 6. Oni za to płacą, tylko że muszę zrobić uprawnienia w Polsce jak mam wolne, bo za 2 tygodnie będą potrzebne, a nie miałem czasu już w pracy zdawać. Czy spawanie 5 i 6 grupy dużo się różni od 1 przy metodach 141 i 138/136?
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: Bo jak zdam próbkę w grupie 5 lub 6 to certyfikat będzie obejmował następujące grupy 1, 2, 3, 9.1, 4, 5, 6, 7, 11. Jak mnie zwolnią to oddadzą mi certyfikat i będzie łatwiej znaleźć pracę. Tylko nie wiem czy dam radę, bo nie spawałem chyba nigdy takich stali, z drugiej strony to przecież nie może być takie trudne.
  • Odpowiedz
@deyna: trzeba, ja pilnuje przy każdym spawaniu nawet zwykłej konstrukcyjnej - ale nie jak jakiś ortodoks tylko dwa ściegi kilka minut mirko, znowu dwa ściegi itp. Na oko.
  • Odpowiedz