Wpis z mikrobloga

@chapeaunoir: A jak bym dobrowolnie wydał te 50zł na coś co mi jest potrzebne, co mi ułatwia życie, na jakiś innowacyjny pomysł, albo na edukację swoich dzieci, to to już nie popchnie nigdzie naszej cywilizacji?
Jedyna różnica jest właśnie w tym okradaniu i tym, że niektórzy twierdzą, że mogą dysponować życiem innych.
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: unikasz tego wątku:

Ludzie powinni mieć prawo iść sobie być wolni na "jakąś wyspę" lub do "squat" jak SAM POWIEDZIAŁEŚ. *ALE* nie mamy tej wolności!
Państwo nie zostawi Cię w spokoju z swoją janą socjalistyczną "pomoca" nawet gdy złożysz deklarację żeby się odczepili i zamieszkasz na odludzi/w squat/itd.

Ale lol - nawet tej wolności którą zadeklarowany socjalista/komunista/systemowiec @chapeaunoir widzi że ludzie powinni mieć - nie ma
  • Odpowiedz
@rfree:

Ale lol - nawet tej wolności którą zadeklarowany socjalista/komunista/systemowiec @chapeaunoir widzi że ludzie powinni mieć - nie ma jej w socjaliźmie! LOL!?


Problem jest taki, że nawet jeśli Państwo pozwoliłoby wam opuścić system podatkowy i emerytalny to nadal wolelibyście siedzieć w Polsce niż kolonizować bezludną wyspę bez dostępu do dóbr cywilizacji. Kogo oszukujecie?
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: wolałbym geograficzną bliskość terenu Polski z powodów po prostu rodzinnych i takich tam, ale może to być puste pole.

W ogóle to jest dobry pomysł, wprowadzić strefę ankap w Polsce, sprzedać jakiś obszar 10 na 10 km, dać im niezależność w tworzeniu prawa (np legalizują narkotyki też inne niż alkohol, np mają wolność słowa) - żadnych Polskich podatków (oprócz za wynajem ziemi, ustalony z góry i np w złodzie
  • Odpowiedz
@rfree: ale nie rozumiesz, że nawet gdyby stworzyć taką strefę w środku rozwiniętego państwa to i tak będzie korzystać z dóbr, które powstały dzięki podatkom? Np. infrastruktura?

@MilusiMisio: wiesz jaki problem jest z ludzmi Twojego pokroju? Nawet jeśli udowodni się takim, ze są intelektualnymi amebami to nadal myślą, że mają rację.
Typowy przedstawiciel idei Korwinistycznych.

Co do wątku to pic related.
chapeaunoir - @rfree: ale nie rozumiesz, że nawet gdyby stworzyć taką strefę w środku...

źródło: comment_llfVbdBMTjIbAY5QRw8wZaCIDvLU6hGC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: Wiesz jaki jest problem z ludzmi twojego pokroju? Poda sie takiemu argumenty, a on ich nie rozumie i mysli ze zaorał pisząc "podaj argumenty" a jest intelektualną amebą która myśli ze ma racje. Ide spać, żyjesz w swoim świecie, ale jak Ci to odpowiada to spoko. Dobranoc cumplu, mniej sie spinaj, polecam :*
  • Odpowiedz
@rfree: ale nie rozumiesz, że nawet gdyby stworzyć taką strefę w środku rozwiniętego państwa to i tak będzie korzystać z dóbr, które powstały dzięki podatkom? Np. infrastruktura?


@chapeaunoir: no a jak będę na bezludnej wyspie to dalej będę korzystał z np gospodarki Chin (jak zamówie u nich kontener komputerów z dowozem air drop czy czymś) i co z tego?

Albo będąc 5 km od granicy Czeskie na pewno zyskam
  • Odpowiedz
@vlah: no z logicznym myśleniem to też u was niezbyt.

@MilusiMisio: właśnie o tym pisałem. Tylko, ze teraz bezpodstawnie próbujesz wmówić mi te działanie. Jesli chcesz możesz podać śmiało argumenty, których nie obaliłem.

Dalej dalej crossplusing w akcji, szkoda, że jak na razie zaorałem każdego w tej dennej dyskusji z dziećmi z gimnazjum.
  • Odpowiedz
no a jak będę na bezludnej wyspie to dalej będę korzystał z np gospodarki Chin (jak zamówie u nich kontener komputerów z dowozem air drop czy czymś) i co z tego?


@rfree: a możesz sobie nawet ściągnąć komputery z chin, ale najpierw musisz znaleźć gniazdko w kokosie.

Albo będąc 5 km od granicy Czeskie na pewno zyskam dzięki ich
  • Odpowiedz
A jesteś sobie w stanie wyobrazić cywilizowane społeczeństwo, w którym podatki są dobrowolne?


@vlah: nazywa się to wolny rynek ;)
niektórych boli sama myśl, że musieli by płacić za własne zachcianki własnymi (a nie - cudzymi) pieniędzmi.

że wspomnę n.p. o temacie barów mlecznych, który się tu przewijał w ostatnim czasie..
  • Odpowiedz
edit:

@chapeaunoir: przecież pizzaman płaci za te publiczne SWOJE drogi na SWOIM terenie, SWOIMI podatkami.

Co mnie to? Do granicy jest droga, za granicą nie ma - chyba że JA zbuduję za MOJE podatki (czy raczej, datki lub inwestycje).
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: >jak na razie zaorałem każdego w tej dennej dyskusji z dziećmi z gimnazjum.

Wyczuwam straszne kompleksy w tym młodym ciele ( ͡º ͜ʖ͡º). Zauważ ze to Ty atakujesz każdego ad personum, każdy inny stara sie używać przeciwko Tobie argumentów, za co ich podziwiam, ja już doszedłem do wniosku ze nie każdego mam siłe wprowadzać w tajniki logiki.
  • Odpowiedz