Wpis z mikrobloga

@rfree: naprawdę u korwinistów z logiką na bakier.

Po pierwsze załóżmy, że mieszkasz 10 kilometrów za ostatnią drogą. Jak ktoś ma ci dojechać do ciebie bez drogi?

Po drugie skąd masz mieć niby pieniądze na zakup pizzy? xD Będziesz sprzedawał
  • Odpowiedz
ta i dlatego nie ma na świecie ani jednego całkowicie wolnorynkowego kraju.


@chapeaunoir: nie ma, polecam poczytać n.t. najnowszych teorii d.t. genezy powstawania państw.
n.p. Franz Oppenheimer'a - The State, albo jego poprzednika - Gumplowicza.
  • Odpowiedz
@rfree: naprawdę u korwinistów z logiką na bakier.

Po pierwsze załóżmy, że mieszkasz 10 kilometrów za ostatnią drogą.

Jak ktoś ma ci dojechać do ciebie bez drogi?


Co za problem wybudować drogę, z lokalnych składek celowych lub lokalnego naszego własnego podatku od gruntu. Lub gość dojedzie terenówką i sobie więcej policzy.
Lub będą drony jak od
  • Odpowiedz
Idź być naiwnym gimbusem gdzie indziej.

idź już spać amebo

@chapeaunoir: Przecież tylko potwierdzasz to co napisałem xd Przeczytaj kiedyś na spokojnie co Ty wypisujesz, jak zrozumiesz, to z zażenowania usuniesz konto xd
  • Odpowiedz
@rfree: odleciałeś... Pisałem o stworzeniu nowej cywilizacji na bezludnymi terenie gdzie moglibyście rozwijać się bez dóbr uzyskanych dzięki podatkom.
Ty, mi piszesz o wolnorynkowym obszarze w istniejącym kraju.

@MilusiMisio a dlaczego mam się do ciebie nie zwracać w prawidłowy sposób? Jesteś gimbem z iq pietruszki i zamiast dyskusji próbujesz udawać cwaniaka pisząc coś o logice i odwołując się na czyjeś argumenty, które nie istnieją. Nie marnuj mojego czasu.
  • Odpowiedz
które działają na całym świecie od tysięcy lat.


@chapeaunoir: hahaha rzeczywiście super działają, ciekawe czy to dlatego żeby:

dostać się do lekarza specjalisty trzeba czekać ponad pół roku na najbliższy termin,
że koszty utrzymania publicznych placówek są nieporównywalnie droższe w stosunku do tych
  • Odpowiedz
@systemd lawl, chłoptaś nie ma argumentow, wiec bedzie cie obrazal. Juz to przerabialem.

OD RAZU WSZYSTKIM ZAZNACZĘ, ŻE CZAPENOJR TO ŚMIESZKOWY PROPAŃSTWOWY OSZOŁOM, KTÓRY TWIERDZI, ŻE W POLSCE JEST DOBROBYT.

@chapeaunoir: a co jak dostaje niewspolmiernie malo, a place podatkow duzo z roznych tytulow, znacnie wiecej niz przecietna osoba ?
Czemu wg twoich lewackich idei jest to tak niesprawiedliwie rozdzieland, co jaa jakis przymusowy
  • Odpowiedz
@rfree: odleciałeś... Pisałem o stworzeniu nowej cywilizacji na bezludnymi terenie gdzie moglibyście rozwijać się bez dóbr uzyskanych dzięki podatkom.

Ty, mi piszesz o wolnorynkowym obszarze w istniejącym kraju.


@chapeaunoir: Pisałem o wolnorynkowym obszarze. Fajnie że już nie masz argumentów aby się z tym nie zgodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) #zaorane

Co do nowego kraju na bezludnej wyspie lub na sea-land, to trzeba więcej kapitału początkowego ale tak z 100
  • Odpowiedz
polecam poczytać Marksa też fajne manifesty pisał.


@chapeaunoir: manifesty to pisały oświeceniowe głąby o "państwie jako umowie społecznej". ma to tyle wspólnego z rzeczywistością, co manifesty Marksa.

a uściślając moją wcześniejszą wypowiedź - sam fakt istnienia jakiegokolwiek państwa stoi w sprzeczności z wolnym rynkiem i wolnym społeczeństwem, jako że każdy aparat dąży do eksploatacji i wyzysku lokalnego społeczeństwa w ramach działalności politycznej. nic zatem dziwnego w tym że żadne istniejące
  • Odpowiedz