Wpis z mikrobloga

Korwin tom korwiniści tamto, ale Korwin sam chyba powiedział, że podatki są nieuniknione. Trudno się nie zgodzić jeśli chodzi o zarządzanie dużym państwem. Na początku tej dyskusji waszej widziałam chyba jakieś wątki o poszczególnych podatkach. Reszty nie czytałam bo ni ma teraz czasu, debaty też jeszcze nie obejrzałam. Póki co nie wydaje mi się by można było zarządzać państwem. To czy jest to kradzież to zależy od tego jak są re-dystrybuowane te
  • Odpowiedz
"jak nazwiesz podatki od towarów i uslug za ktore placisz opodatkowanymi juz pieniedzmi?"


@Maarek: Lepiej. Kup używany samochód, zapłać podatek za coś co już wcześniej było opodatkowane (tak, wiem, że to inny podatek, ale nadal uważam to za absurd) ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@slammer: śmiechłem, oraniem to nie crossplusing tylko podawanie i obalanie konkretnych argumentów. Jedyną osobą, która tutaj to robiła jestem ja.

Wykopki to intelektualne gimnazjum. Zbuntowane idee i #!$%@? o wolności bo im mama każe chodzić do szkoły. Gdybym nie miał racji to na świecie powstawałyby społeczeństwa bez podatków. Powstają? Nie. Nawet prymitywy z Mezopotamii rozumiały, że to podstawa każdego państwa, zarazem przewyżali intelektualnie wykopkową gimbaze.

Jeśli tego nie rozumiesz to
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: Nigdzie nie odnosiłem się do tematu dyskusji, ale skoro już zacząłeś, to oczywiście jestem za państwem z podatkami (oczywiście nie w takiej formie jak są obecnie, bo to parodia systemu podatkowego).

Mimo to śmieszy mnie jak bardzo uważasz, że podajesz argumenty, nikt ich nie obala i wszystkich po kolei orasz ;) Może poczytaj dyskusję od początku.
  • Odpowiedz
@slammer: to czytaj ze zrozumieniem.

Wyraźnie wyjaśniłem dlaczego podatki to nie kradzież, a zapłata za korzystanie z publicznych dóbr i możliwość łatwiejszego startu. Nie wiem z czym tutaj dyskutować bo nawet po części rację przyznał mi mój oponent.

To już główne zaoranie całego
  • Odpowiedz
@slammer: Ja przeczytałem kilka pierwszych wpisów i mi wystarczy. Typowa dyskusja @chapeaunoir z wykopkami o tym jak źle w Polsce z hiperbolizowaniem, wskazywaniem absurdów jako sytuacji powszechnych - generalnie: skrajności, gimborewolucjoniści: Podatki trzeba płacić. I kradno. I w ogóle jakby Janusz do władzy doszedł to by tych podatków nie było a wszystko by się samo ułożyło i każdy wykopek by miał firmę i tak samo siedziałby jak teraz na
  • Odpowiedz
  • 2
@chapeaunoir: nie uzasadniłeś, że podatki to nie kradzież jako tako, tylko że w obecnych warunkach, tak czy siak trzeba by było na pewne rzeczy płacić i nie byłaby to kradzież (co nie jest równoznaczne z tym, że podatki w Polsce całościowo to nie kradzież), ale to wynika tylko i wyłącznie z patologii do jakich doprowadziło państwo i nie jest uzasadnieniem podatków w ogóle

Więcej poodpisuje później, bo nie mam czasu
  • Odpowiedz