Wpis z mikrobloga

Zamiast tutaj pitu-pitu to zróbmy aby dało się mieć takie obszary, my sobie zrobimy ankap, Ty sobie rób z @KochanekAdmina jakiś obszar socjału i zobaczymy kto lepiej na tym wyjdzie za 10 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Damy sobie taki mur między obszary... a ej czekaj, chyba już ktoś robił taki eksperyment jakiś czas temu... jak to tam wyszły, obie połowy kraju kapitalistyczna i socjalistyczna?
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Śmiechłem.


@chapeaunoir: to ja się cały czas śmieję. wykopowicze doprowadzili Twoje rozumowanie do absurdu, nie potrafisz nawet odpowiedzieć wprost na jedno proste pytanie ze względu na dysonans poznawczy i Twój miszmasz poglądów i wierzeń. Co więcej, z powodu wzajemnie sprzecznych przesłanek - możesz wyciągnąć jedynie absurdalny wniosek (jako że nie istnieją państwa stricte wolnorynkowe - to państwo powinno zajmować się n.p. barami mlecznymi bo "wszędzie na świecie tak jest").
  • Odpowiedz
@rfree: @chapeaunoir:

Ja bym bardzo chcial podzielenia Polski na dwie czesci, prawicowa i lewicowa i sprawdzenia, kto wyjdzid na tym lepiej. Warto podkreslic, ze takie eksperymenty juz mialy miejsce w historii.
Góra 3 lata i lewaki by czatowały pod granicami probujac sie wemknac do Polski prawicowej albo darly jape, ze "im sie nalezy"

Z tym Marksem to też był sarkazm dotyczący, twoich
  • Odpowiedz
@rfree: Zróbmy kraj w którym nie ma podatków, biurokracji i wszystko jest prywatne, a i dostęp do broni łatwy. AH NO TAK W KOŃCU TAKIE KRAJE ISTNIEJĘ W AFRYCE. Życie za mniej niż 1$ dziennie w kraju w którym funkcjonują #!$%@? koncerny od ropy czy diamentów to standard. Świetnie im się żyje w tym wolnym rynku co? xD Nie to co w zniszczonej lewackiej norwegi z 2x wyższymy podaktami niż
  • Odpowiedz
@rfree: I co z tym hong-kongiem bo nie rozumiem? Kraj w którego rozwój Chiny wpakowały miliardy. Przypominam że im biedniejszy kraj tym mniejsze podatki. Gdzie są najniższe podatki w europie? Łotwa, Litwa i Estonia. No faktycznie tygrysy gospodarki nie to co Szwencja czy Norwergia. Nie nudzi cie takie codzienne oranie przezemnie?
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: nie te bałtyckie kraje, tylko księstwo Liechtenstein. Niskie podatki + dość silna autorytarna władza (akurat to nie mój ideał, ale przynajmniej silnie wprowadza wolność...) - efekt - "co drugi obywatel" jest prezesem paru spółek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdy jest wolny rynek to po prostu nie ma tych wszystkich problemów z którymi socjalizm bochatersko walczy... i sam je tworzy i tworzy jeszcze większe i znowu
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina:


Łotwa, Litwa i Estonia. No faktycznie tygrysy gospodarki nie to co Szwencja czy Norwergia.


Jeszcze dodam, ze Estonia sobie dobrze radzi. W przeciwienstwie do PL,nie miala trudnosci ze spelnieniem warunkow do
  • Odpowiedz
księstwo Liechtenstein


@rfree: To pseudo-państwo to inkubator podatkowy dla wielkich korporacji które unikają płacenia w swoim własnym państwie bo wiadomo dla prawactwa liczy tylko zysk, autostrady dla nich wybudują mniejsze firmy (powinny być za takie coś kary dożywocia). Potem ci prezesi tych spółek mają obywatelstwo i o MÓJ BOŻE WOLNY RYNEK DZIAŁA. Nie działa. Kraj zasiedlony przez cwaniaczków unikających podatków. Żaden fenomen. Każda korporacja dąży do tego aby obcinać koszty.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina:

No patrz, nie chcą być OKRADANI ... to takie dziwne.
Jeszcze sam piszesz, ze dalbys im dozywocie za to, ze nie chca oddac swoich pieniedzy. Skandal !

I dziwisz sie, ze oni nie chca miec nic wspolnego z takimi jak
  • Odpowiedz
No patrz, nie chcą być OKRADANI ... to takie dziwne.


@Laserade: Problem z prawactwem jest taki że jesteście bardzo słabymi psychicznie osobami.
Jasne każdy by nie chciał płacić podatków bo HEHE PINIĄDZE. Ale potem gdy przychodzi do budowania dróg, szkół itd. wychodzi na to brak podatków/niskie podatki to iluzja bo państwo trzeba utrzymać. Inne koszt utrzymania ma POLSKA a inne miasteczko zwane Lichtenstein. Problem z wasza słabą psychiką jest ten
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina:

Widze, ze nie masz pojecia jakiej wysokosci sa w PL podatki.
Jak dostajesz to klasyczne netto 2000 zł, to państwo ci zabiera ci 4600 zł z całości, która jest na ciebie przeznaczona, wiec co ty mi tu pier.olisz o jakis 300 zl ignorancie.

A zus jak sam placosz, to wynosi 1000, niezaleznie czy masz dochody
  • Odpowiedz
Jak dostajesz to klasyczne netto 2000 zł, to państwo ci zabiera ci 4600 zł z całości, która jest na ciebie przeznaczona, wiec co ty mi tu pier.olisz o jakis 300 zl ignorancie.


xD Kto cie uczył matematyki? Korwin? Policz sobie jeszcze raz podatki i skończ #!$%@?ć. Reszty nawet nie czytam bo jak ktoś nie zna składek i podatków to nawet nie mam zamiaru dyskutować. Idź do pracy prawaku bo póki co jesteś
  • Odpowiedz