Wpis z mikrobloga

@krolikbartek: tak sobie nie sądzę abyś chciał przestrzegać zasad, które wymieniłem.

Po prostu jeśli korzystasz od narodzi z dóbr publicznych nie pisz, że podatki to kradzież. Może niektóre są. Jednak są również potrzebne w tak jak już pisałem cywilizowanym trwałym społeczeństwie i rozumieli to już w Mezopotamii.
  • Odpowiedz
Może niektóre są.


@chapeaunoir: jak to niektóre? albo to jest kradzież albo nie - podatki w Polsce nie są celowe, zresztą nawet gdyby były, to ankap by się i tak ciągle sprzeczał :p

lepiej mi wyjaśnij czemu nie mogę, jeśli nie chcę, przestać korzystać z tego np. wspomnianego państwowego systemu emerytalnego
  • Odpowiedz
@krolikbartek:

lepiej mi wyjaśnij czemu nie mogę, jeśli nie chcę, przestać korzystać z tego np. wspomnianego państwowego systemu emerytalnego


Masz babcie? Chcesz jej zabrać emeryturę? Mniej litość! Mieszkaj sobie w squacie ale daj żyć
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: #takbylo

Rabunek - rozbój, kradzież połączona z użyciem przemocy.

a jeśli powiem Ci, że albo dasz mi 10 zł albo dam Ci w zęby, to jak to nazwiesz?

a co do systemu emerytalnego, to to że mam płacić na babcię to może być ewentualnie argument na utrzymanie systemu przejściowego (co jest konieczne), ale nie za przymusowym systemem emerytalnym w ogóle
Poza tym jest sporo rzeczy, których nie
  • Odpowiedz
@krolikbartek: tylko, że korzystając z publicznej edukacji w pewien sposób zobowiązałeś się do zwrócenia tych pieniędzy w przyszłości. Tak samo korzystając z dróg zobowiązujesz się do płacenia podatków na ich budowę itd.

Płacisz składkę emerytalną nie na siebie tylko na obecnych emerytów. Tak przy okazji:

argument na utrzymanie systemu przejściowego (co jest konieczne), ale nie za przymusowym systemem emerytalnym w ogóle


Zakładając, że system przejściowy ma zostać wprowadzony w niedalekiej
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: taką mam z tego korzyść, że w przyszłości może nie będę musiał płacić tej składki, a na pewno nie będą musiały tego robić moje dzieci - polski system emerytalny to odwlekana katastrofa w tej formie

tylko, że korzystając z publicznej edukacji w pewien sposób zobowiązałeś się do zwrócenia tych pieniędzy w przyszłości. Tak samo korzystając z dróg zobowiązujesz się do płacenia podatków na ich budowę itd.

ok, póki państwo
  • Odpowiedz
nie pisz, że podatki to kradzież. Może niektóre są.


@chapeaunoir: Czyli co decyduje o tym, że jedne podatki to kradzież, a inne nie?
Jak ktoś chce mnie okraść, żeby rozdać moje pieniądze biednym dzieciom, to to nie jest kradzież?

A jesteś sobie w stanie wyobrazić cywilizowane społeczeństwo, w którym podatki są dobrowolne?
  • Odpowiedz
@Krs90: no lepiej założyć klapki na oczy i nie rozwijać tego swojego iq na granicy siedemdziesięciu punktów. Dawać dawać autoplusing gimbusy.

Nawet Królik stwierdził, że to co piszę ma sens więc tymi plusikami to możecie sobie otrzeć łzy, które wam wyciekły podczas intensywnego bólu z tylnej części ciała ( ͡°
  • Odpowiedz