Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę. Jeśli komuś się nudzi to niech to przeczyta i mi powie kto ma rację, może zdecyduję czy płacić czy nie.

Sytuacja: wysyłałem laptopa przez kurjerzy.pl (pierwszy raz), chciałem na paczce oznaczenie "ostrożnie", w formularzu zamawiania jak i tutaj https://www.kurjerzy.pl/dokumenty/przedmioty_niestandardowe jest info, że jak chcę naklejkę to muszę zaznaczyć paczkę niestandardową, która jest dodatkowo płatna. Zajebiście, 7zł więcej no ale po krótkim przemyśleniu zaznaczyłem.
W dzień odbioru minąłem się z kurierem, więc hasam do punktu UPS. Tam mi mówią, że naklejki "ostrożnie" oraz "góra dół" są za darmo. Fajnie w uj, mogłem mieć kebaba.
Mija tydzień-dwa, dzisiaj mail: dopłać 5zł frajerze bo paczka była większa i cięższa (5kg 55x10x40 cm vs 6kg 60x42x11 cm). Swoją drogą paczka nie ważyła nawet 5kg, laptop z baterią 3.2, zasilacz z 0.5, karton niewiele - 6kg za #!$%@?. 55cm było przed obklejeniem szarym papierem..

Mail 1 (ja)

<< tutaj pisałem tylko, że w UPS mi powiedzieli, że naklejki dają za darmo i spytałem jak się do tego odniosą (niestety nie mam maila..)


Mail 2 (kurjerzy)

Witam


Otrzymał Pan błędne informację.

Oznaczenie przesyłki ostrożnie oznacza że jest to przesyłka niestandardowa co podlega dodatkowej opłacie.

Informacja o tym znajduję się w cenniku.


--

Z poważaniem


Dobra, nie chce mi się kłócić.
Po parunastu dniach (dzisiaj):

Mail 3 (kurjerzy)

Witamy serdecznie,

Podczas weryfikacji Państwa przesyłki w firmie kurierskiej stwierdzono rozbieżności ze złożonym zamówieniem. W związku z tym firma kurierska dokonująca przewozu tej przesyłki obciążyła nas opłatami, które to zgodnie z regulaminem zostały Państwu doliczone.

Prosimy o uregulowanie należnej nam kwoty 5,04 PLN do dnia 02.04.2015.


Szczegółowe zestawienie wraz z informacjami, z przekroczenia których parametrów wynika doliczenie znajduje się na:

https://www.kurjerzy.pl/doliczenia/szczegoly…..

Prosimy o zapoznanie się z nimi i w przypadku uzasadnionych wątpliwości prosimy o kontakt.

Przypominamy, że firma kurierska dysponuje najnowszej generacji urządzeniami pomiarowymi dlatego każda przesyłka zostaje automatycznie zważona, zmierzona laserowo, weryfikowany jest jej kształt oraz sposób zapakowania (np. owinięcie folią).


Z góry dziękujemy za terminową płatność.


Mail 4 (ja)

A czy zostanie zwrócone mi ponad 7zł za wprowadzenie mnie w błąd? Zamawiając na waszej stronie kurierem UPS (i pewnie w kazdym innym przypadku) jest informacja, że aby dostać naklejke „góra/dół” oraz „ostrożnie”, trzeba wybrać wielkość przesyłki „niestandardową” (nawet tu tak pisze https://www.kurjerzy.pl/dokumenty/przedmioty_niestandardowe). Co się okazuje w punkcie UPS? Że robicie ludzi w ciula, bo naklejki są nalepiane za darmo, bez żadnych dopłat.

Skoro, - cytuję maila - „weryfikowany jest jej kształt oraz sposób opakowania”, to firma powinna łatwo stwierdzić, że paczka była standardowego kształtu (bo była), opcja „niestandardowa” była wybrana bo wg was nie było innej możliwości naklejenia powyższych naklejek.


Mail 5 (kurjerzy)

Witam serdecznie

Informację odnośnie oznaczeń były już wyjaśniane.


Ponadto oznaczenie nie ma związku z dopłatą.

Pana przesyłka była weryfikowana i wykryto nieprawidłowości w podanych przez Pana parametrach paczki.

Dopłata pozostaje do opłacenia.


Mail 6 (ja)

Cytuję poprzedniego Pani maila na którego nie miałem już chęci wtedy odpisywać…


"Oznaczenie przesyłki ostrożnie oznacza że jest to przesyłka niestandardowa co podlega dodatkowej opłacie.”

co oczywiście mija się z prawdą ALE mimo to tak to działa na waszej stronie,


a teraz Pani pisze

"Ponadto oznaczenie nie ma związku z dopłatą.”


Więc jak to jest?

Moja propozycja jest prosta - uregulujcie sobie tę dopłatę z kwoty, jaką kazaliście mi wpłacić za darmowe naklejki, a resztę która zostanie zatrzymajcie i zainwestujcie w portal.


Mail 7 (kurjerzy)

Zamówił Pan usługę w naszym serwisie i u nas usługa ta jest płatna.

Gdyby zamówił Pan usługę w UPS opcja może byłaby bezpłatna lecz za transport zapłaciłby Pan więcej niż w naszym serwisie.

Dopłata dotyczy wymiarów a nie wybranych opcji-nie ma ona związku z niestandardem.

Dopłata pozostaje do opłacenia.


#kurier #kurierzy #kurjerzy #gorzkiezale trochę
  • 12
  • Odpowiedz
ogółem nie wszystko rozegrałem tak jak powinienem, mogłem dodać te pare cm do wymiarów paczki… chociaż sam już nie wiem, paczka na pewno nie ważyła 5kg, mogła mieć trochę powyżej 4. No a sytuacja z naklejkami to ewidentne dojenie z portfela..
  • Odpowiedz
@radzik07: Kłócicie się o dwie różne rzeczy. Naklejka jest darmowa, naklejka w sensie fizycznym. Natomiast przesyłka niestandardowa jest płatna dodatkowo. Czyli płatne jest to żeby była traktowana jako niestandardowa, czy tam ostrożnie. W ups pytałeś czy naklejki są za darmo to ci odpowiedzieli zgodnie z prawdą, dają je za darmo, ale jak nakleisz że to jest niestandard to oni też ci policzą więcej za traktowanie przesyłki jako niestandard.

Druga sprawa
  • Odpowiedz
@galonim: no rozumiem, tylko to co m. in. tu jest przedstawione https://www.kurjerzy.pl/dokumenty/przedmioty_niestandardowe jest wg mnie naciąganiem. Zależało mi własnie na samej naklejce 'ostrożnie szkło'. W formularzu zamówienia jak i w powyższym linku jest zaznaczone, że każda paczka standardowa z taką naklejką jest już paczką niestandardową - co jest chyba kłamstwem, co nie? Wg nich nie mogę zamówić paczki standardowej z naklejką "ostrożnie".
  • Odpowiedz
@radzik07: No nie możesz, bo to jest oznaczenie paczek niestandardowych. Jakbyś nakleił taką naklejkę na paczkę i zaniósł do UPS to też drożej by policzyli. Ale same naklejki, czy to do kolekcji, czy do oklejania przyszłych paczek dadzą ci za darmo.

Podpowiem ci, że są kurierzy którzy nie naliczają dodatkowych opłat za ostrożnie/uwaga szkło
  • Odpowiedz
@galonim: Ale czekaj czekaj… nie wszczynam kłótni się jakby co, próbuję tylko to wszystko zrozumieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) pełen luz.
Pisząc "No nie możesz, bo to jest oznaczenie paczek niestandardowych. Jakbyś nakleił taką naklejkę na paczkę i zaniósł do UPS to też drożej by policzyli." - o jakiej naklejce mówisz? Ja mam na myśli tę z obrazka (ostrożnie szkło). Szedłem tę paczkę zanieść do UPS
r.....7 - @galonim: Ale czekaj czekaj… nie wszczynam kłótni się jakby co, próbuję tyl...

źródło: comment_ilglbVamsffBAPUl5GMgplvNafMU9AYd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@radzik07: No i UPS dobrze ci powiedział, sama naklejka jest darmowa. Ale jak ją nakleisz na paczkę to znaczy że chcesz aby była traktowana ostrożnie, jak szkło, czyli jak paczka niestandardowa. Nie można okleić paczki naklejkami ostrożnie i wysłać ją jako zwykłą. Jak chcesz wysłać zwykłą paczkę to możesz ją okleić tylko zwykłą taśmą, lub taśmą z logiem innym niż używane przez twojego kuriera dla paczek NST.

Dla opon każdy
  • Odpowiedz
@galonim: no a problem w tym, że ja zaniosłem do UPS paczkę nieobklejoną i powiedziałem: obklejcie mi ją tymi naklejkami góra dół oraz ostrożnie szkło bo za to zapłaciłem a oni na to że haha niepotrzebnie płaciłem bo przyklejają je za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) i przyklejali przy mnie.
Ogólnie nie chodziło mi o samą naklejkę tylko właśnie o wysłanie paczki z tą naklejką na
  • Odpowiedz
@galonim: @radzik07: Może być też tak że broker "kurjerzy" w umowie z UPS ma paczki oklejone znakami ostrzegawczymi liczone jako NST, a nadanie bezpośrednio w UPS paczki tak oklejonej jest liczone jako paczka standardowa stąd ten zgrzyt. Co do wymiarów paczki UPS ma jakąś super ekstra maszynę co sama mierzy i waży paczki, słyszałem już nie raz że nie zawsze dokładnie to robi, ale reklamacji nie uznają bo
  • Odpowiedz