Wpis z mikrobloga

Mirki, we wtorek będę jechał z Krakowa do miejscowości #opacz koło Warszawy. Wyszukiwarka #pkp podpowiada mi, abym przesiadł się na stacji #warszawa Zachodnia do #wkd jadącej w kierunku miejscowości Opacz.

Jak patrzę na tę propozycję dojazdu i tę drugą propozycję, to zastanawiam się czy tam nie ma jakiegoś remontu i nie lepiej przesiadać się na Centralnym?

Czy w pociągach lub na peronach są automaty biletowe?

#kolej #podroze #kiciochpyta
  • 5
@KenZoo: Coś Ci linki z wyszukiwarki nie pykły.

Anyway, z kolei międzymiastowej do WKD przesiadać najwygodniej na Zachodnim, na Centralnym to strasznie dużo łażenia, podczas gdy na Zachodnim tylko zmieniasz peron. Na Zachodnim na pewno jest kasa WKD, co do automatu to nie jestem do końca pewien.
@KenZoo: Wrzucasz martwe linki. Wyniki wyszukiwania z rozklad-pkp.pl nigdy nie są zapamiętywane, od razu wygasają. Jeszcze raz z tym pytaniem, ale nie dawaj linków tylko kopiuj-wklej propozycję, która ci się wyświetla, albo zrób zrzut ekranu.
@Piter232:
@potrzebie:

Dzięki za uwagi. Nie wiedziałem, że linki z wyszukiwarki PKP wygasają.

Jak podaję w wyszukiwarce połączenie Kraków - Opacz, to mam przesiadkę na Warszawie Zachodniej. Z kolei jak dam zapytanie Warszawa Zachodnia - Opacz, to system prowadzi mnie z zachodniej na przesiadkę w Ochocie, a powinien podać połączenie bezpośrednie.

Mam nadzieję, że teraz jaśniej przedstawiłem moje pytanie.
@KenZoo: Wytłumaczenie tego efektu jest proste - wyszukiwarka PKP jest zorientowana na połączenia międzymiastowe i niestety dość mocno fiksuje, kiedy "spotyka się" z rzeczywistością warszawską, gdzie kolej kursuje praktycznie co chwila*, próbując zrobić "jak najszybsze" połączenie, w rzeczywistości wożąc ludzi dookoła. Po samej Warszawie bardziej polecam korzystać z jakdojade.